آیت‌الله خامنه‌ای: هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

زیتون– آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری، گفت که از مشکلات معیشتی مردم «اطلاع» دارد اما این مشکلات به گفته او «حل‌نشدنی» نیستند.

او امروز در دیدار با عضای خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه «معتقدم هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد» ادامه داد که «ان‌شاءالله در چند روز آینده در این زمینه‌ها با مردم صحبت خواهم کرد.»

گذشته از اعتراضات پراکنده معلمین٬ کارگران٬ بازنشسته‌ها و…..طی سال‌های اخیر٬ دی ماه امسال معترضین به مسائل اقتصادی٬ اجتماعی و سیاسی دست به اعتراضات سراسری در کل کشور زدند.

در اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ که برپایه گزارش‌ها در بیش از ۱۰۰ شهر ایران به‌وقوع پیوست، و در مواردی هم با خشونت توأم شد، معترضان علیه هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا و شخص رهبری شعار سر می‌دادند. در این اعتراض‌ها بیش از ۲۰ نفر کشته و هزاران نفر دستگیر شدند.

این اعتراض‌ها به گفته دولتی‌ها، از سوی اصولگرایان مشهد با عنوان «نه به گرانی» کلید خورد اما از کنترل برگزارکنندگان خارج و به شعارهای ضدحکومتی کشیده شد.

اخیرا مسعود نیلی، دستیار اقتصادی رییس جمهوری، نیز خواستار توجه جدی به علل اعتراض‌های دی ماه ۹۶ شد و گفت: «اگر تظاهرات مردم را در دی‌ماه شاهد بودیم، هم هشدار این است که ممکن است بیشتر و بزرگ‌تر شود و ابعاد وسیع‌تری به خود بگیرد….ممکن است دفعه بعد فرصت در اختیار شما نباشد و اگر همینطور ادامه دهیم و در همین روند پیش برویم، در معرض خطر خواهیم بود.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب