نماینده مجلس ایران: برای یافتن لوینسون همکاری می‌کنیم

زیتون- حسین سبحانی‌نیا، نایب‌رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که کشورش از بعد انسانی برای یافتن رابرت لوینسون مامور سابق پلیس فدرال آمریکا همکاری می‌کند.

150309141743_sp_robert_levinson_624x351_reuters

 

حسین سبحانی‌نیا به خبرگزاری مجلس ایران گفته است که ایران «از بعد انسانی» در زمینه یافتن رابرت لوینسون حرکت می‌کند ولی آمریکا نمی‌تواند برای ایران تعیین تکلیف کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، اوائل ماه جاری میلادی قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن از ایران خواسته شده همکاری بیشتری در خصوص آزادی لوینسون داشته باشد. سبحانی‌نیا از این قطعنامه انتقاد کرده و گفته است مجلس نمایندگان آمریکا نمی‌تواند قطعنامه‌ای در باره کشور دیگری صادر کند و آنها را ملزم به انجام کاری کند.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است این قطعنامه‌ها «لزوما برای ما تعیین تکلیف نمی‌کند» و ایران در بحث‌های بشردوستانه و کمک به انسان‌ها، بدون بیانیه و قطعنامه پیشقدم است. سبحانی‌نیا افزوده رابرت لوینسون «جاسوس سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا» بوده و «آمریکا نمی‌تواند برای دخالت در امور منطقه و کشورهای دیگر مرتب جاسوس‌های رسمی و غیر رسمی‌اش را به نقاط مختلف دنیا بفرستد.»

لوینسون، هنگام سفر به جزیره کیش، در ماه مارس سال ۲۰۰۷ ناپدید شد. مقام های ایرانی همواره گفته اند که در مورد ناپدید شدن رابرت لوینسون هیچگونه اطلاعی ندارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »