نماینده مجلس ایران: برای یافتن لوینسون همکاری می‌کنیم

زیتون- حسین سبحانی‌نیا، نایب‌رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که کشورش از بعد انسانی برای یافتن رابرت لوینسون مامور سابق پلیس فدرال آمریکا همکاری می‌کند.

150309141743_sp_robert_levinson_624x351_reuters

 

حسین سبحانی‌نیا به خبرگزاری مجلس ایران گفته است که ایران «از بعد انسانی» در زمینه یافتن رابرت لوینسون حرکت می‌کند ولی آمریکا نمی‌تواند برای ایران تعیین تکلیف کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، اوائل ماه جاری میلادی قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن از ایران خواسته شده همکاری بیشتری در خصوص آزادی لوینسون داشته باشد. سبحانی‌نیا از این قطعنامه انتقاد کرده و گفته است مجلس نمایندگان آمریکا نمی‌تواند قطعنامه‌ای در باره کشور دیگری صادر کند و آنها را ملزم به انجام کاری کند.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است این قطعنامه‌ها «لزوما برای ما تعیین تکلیف نمی‌کند» و ایران در بحث‌های بشردوستانه و کمک به انسان‌ها، بدون بیانیه و قطعنامه پیشقدم است. سبحانی‌نیا افزوده رابرت لوینسون «جاسوس سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا» بوده و «آمریکا نمی‌تواند برای دخالت در امور منطقه و کشورهای دیگر مرتب جاسوس‌های رسمی و غیر رسمی‌اش را به نقاط مختلف دنیا بفرستد.»

لوینسون، هنگام سفر به جزیره کیش، در ماه مارس سال ۲۰۰۷ ناپدید شد. مقام های ایرانی همواره گفته اند که در مورد ناپدید شدن رابرت لوینسون هیچگونه اطلاعی ندارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »