حمله به محل اقامت سفیر ایران در اتریش؛ مهاجم کشته شد

زیتون– پلیس اتریش خبر داد که یک مهاجم مسلح به چاقو، پس از حمله به یکی از نیروهای حفاظتی در بیرون اقامتگاه سفیر ایران در وین، با شلیک گلوله کشته شده‌است. این حمله نیمه شب گذشته (یکشنبه) رخ داده است.

هارالد سوروس، سخنگوی پلیس، به خبرگزاری فرانسه گفته است مهاجم ۲۶ ساله، پس از حمله به محافظ اقامتگاه، و زخمی‌کردن او، با شلیک گلوله «در محل کشته شده‌است».

به گفته پلیس، نگهبان اقامتگاه نخست تلاش کرده فرد مهاجم را با اسپری فلفل متوقف کند، ولی در نهایت به او شلیک کرده‌است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در واکنش به این اتفاق گفت که فرد حمله کننده «گویی دارای تابعیت اتریشی است» و تاکید کرد که کشورش از دولت اتریش خواسته تا «این موضوع را هرچه سریع‌تر پیگیری کند.»

در این حادثه هیچ‌گونه خسارتی به شخص سفیر و محل اقامت آن وارد نشده است.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی در وین، مهاجم به سرباز مستقر در محل اقامتگاه سفیر ایران می‌رود و با وی گلاویز می‌شود، نگهبان با استفاده از اسپری فلفل تلاش می‌کند تا مهاجم را متوقف کند و سپس او را به ضرب گلوله از پای در می‌آورد.

جمعه گذشته نیز عده‌ای با پرچم «خادمین المهدی» به سفارت ایران در لندن حمله کرده بودند.

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس، ساعتی پس از آن حمله خبر از دستگیری مهاجمان به سفارت جمهوری اسلامی در لندن٬ داد.

به نوشته او چهار متعرض توسط پلیس دستگیر و با ماشین به ایستگاه پلیس برده شدند. سفیر ایران در لندن اما در توییتی دیگر تاکید کرد که «هنوز از احتمال حضور افراد دیگری از این فرقه در اطراف ساختمان اطمینان وجود ندارد.»

حمید بعیدی‌نژاد در پیامی در حساب توییتری خود که حدود ساعت شش بعدازظهر جمعه٬ به وقت محلی منتشر شد خبر داد که مهاجمان «طرفداران فرقه شیرازی» هستند.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب