هزاران نفر از هواداران علی عبدالله صالح در صنعا تجمع کردند

زیتون- هزاران نفر از هواداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن امروز (شنبه) با تجمع در صنعا پایتخت، در اولین سالگرد آغاز مداخله نظامی عربستان سعودی در یمن، حملات ائتلاف به رهبری عربستان را محکوم کردند. شعار معترضان امروز “متحد با هم علیه تهاجم سعودی” بود.

160326112202_yemen_640x360_reuters_nocredit

همزمان با تجمع مخالفان عربستان در صنعا هواپیماهای ائتلاف سعودی برای نمایش قدرت بر فراز صنعا پرواز کرده و دیوار صوتی را شکستند. عکس‌هایی که از تجمع امروز منتشر شده علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن را نشان می‌دهد که در میان تجمع‌کنندگان حاضر شده است.

بی بی سی فارسی به گزارش خبرگزاری فرانسه نوشت: شبه نظامیان حوثی هم برای تجمع دیگری در شمال صنعا فراخوان دادند که عبدالمالک حوثی، رهبر آنان، پیامی ویدئویی برای این تجمع فرستاد. او گفت عربستان و متحدانش ادعا کردند برای کمک به یمن می‌آیند اما «این کمک در قالب کشتارهای جنایتکارانه و نسل کشی انجام شد.»

بنا به برآورد سازمان ملل پس از مداخله نظامی عربستان و متحدانش بیش از شش هزار نفر در یمن کشته شده‌اند که بیش از نیمی از آنان غیرنظامی بوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل متحد عربستان سعودی و متحدانش را عاملان اصلی تلفات غیرنظامیان معرفی کرده‌اند.

در سالگرد آغاز مداخله نظامی عربستان در یمن گروه‌های حقوق بشری و فعالان صلح برنامه‌های و تجمع‌هایی را در شهرهای مختلف جهان ترتیب داده‌اند. گروه‌های حقوق بشری از قدرت‌های غربی می‌خواهند که به عربستان سعودی فشار بیاورد تا جنگ در یمن را متوقف کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »