یکی از رهبران داعش کشته شد

زیتون- وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی تعدادی از فرماندهان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از جمله فردی را که با عنوان نفر دوم این گروه شناخته می‌شود، کشته‌اند.

160325145948_qaduli_624x351_fbi

بی بی سی خبر داد که مقامات آمریکایی، عبدالرحمان مصطفی القادولی، اهل عراق و معروف به حاجی ایمان را «وزیر دارایی» داعش معرفی کرده‌ و گفته‌اند او در یورش نیروهای ویژه آمریکایی در سوریه کشته شده است. آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی درباره این فرد هفت میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

مقامات وزارت دفاع گفتند که نیروهای ویژه آمریکایی روز گذشته (پنجشنبه) با هلی‌کوپتر در سوریه فرود آمدند. آنها در انتظار عبدالرحمن قادولی کمین کردند و هنگامی که خودروی حامل او از کنارشان رد شد موفق شدند آن را متوقف کنند. به گفته مقامات آمریکایی، نیروهای ویژه تلاش کردند او را زنده بازداشت کنند اما وضعیت به سرعت از کنترل خارج شد و این پیکارجو و همراهانش در خودرو کشته شدند.

عبدالرحمان مصطفی القادولی از اقلیت‌های ترکمان عراق بود که در موصل در شمال شرق این کشور به دنیا آمده بود. تاریخ تولد او یا ۱۹۵۷ یا ۱۹۵۹ میلادی بوده است. او از سال ۲۰۰۴ به شبکه القاعده تحت رهبری ابو مصعب الزرقاوی که او نیز به دست نیروهای آمریکایی کشته شده پیوست. آمریکا می‌گوید عبدالرحمن مصطفی القادولی در شبکه القاعده به عنوان معاون زررقاوی خدمت می‌کرد. او پس از آزادی از زندانی در عراق در سال ۲۰۱۲ به نیروهای داعش پیوست.

سال گذشته بعضی از منابع او را ابو علا العفری معرفی کرده بودند، فردی که گفته می‌شود به طور موقت – در دوره‌ای که ادعا شد ابوبکر بغدادی، رهبر داعش طی حملات هوایی زخمی شده – هدایت داعش را بر عهده گرفته بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »