احمد خاتمی: آب‌نبات زیر دهانشان مزه کرده‌ به دنبال برجام ۲ و ۳ هم هستند

زیتون- احمد خاتمی، امام جمعه این هفته تهران با بیان اینکه از ابتدا نسبت به انقلاب اسلامی دو طرز تفکر وجود داشته است و احتمالا در آینده نیز وجود خواهد داشت گفت که این دو طرز تفکر در برابر هم قرار گرفته‌اند و «یک دیدگاه می‌گوید ما حکومتی مانند سایر حکومت‌ها در جهان داریم و با قهر و دوری گزینی از برخی کشورها نمی‌توانیم حکومت کنیم» اما «یک دیدگاه دیگر می‌گوید حکومت ما حکومتی دینی است و با سایر حکومت‌ها تفاوت دارد.»
وی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران توضیح داد که «دیدگاه اول اسلام را در حکومت ما تشریفاتی می‌داند» و می‌گوید سروکار ما با قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است. اما «طرز تفکر دوم اعتقاد دارد که تمام مقصد ما، مکتب ماست و همه تلاش این انقلاب آوردن اسلام به صحنه امور اجتماعی است.»
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه صاحبان طرز تفکر اول می‌گویند شعار مرگ بر آمریکا را رها کنید و با این کشور کنار بیایید، اظهار کرد:‌«در این دیدگاه گفته می‌شود که یا باید تسلیم آمریکا شد و یا فشار و مشکلات را تحمل کرد در حالی که دیدگاه دوم معتقد است نه لازم است تسلیم شویم و نه فشارها را تحمل کنیم بلکه با مقاومت می‌توانیم بر استکبار پیروز شویم.»
وی همچنین با اشاره به اینکه دیدگاه اول می‌گوید باید با رژیم صهیونیستی کنار آمد و از شعار محو شدن این رژیم دست برداشت، اظهار کرد:« نگاه خط امام و ولایت این است که باید با رژیم صهیونیستی مقابله کرد و گذشت زمان کسی را تبرئه نمی‌کند و رژیم صهیونیستی نیز غاصب است و این گناه با گذشت زمان برطرف نشده بلکه به فضل خدا همان‌طور که رهبری گفته‌اند تا ۲۵ سال آینده دیگر خبری از رژیم صهیونیستی نخواهد بود.»
خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه برخی تمام امیدشان را به غرب معطوف کرده‌اند و به آن‌ها اعتماد کرده و به دنبال برجام ۲ و ۳ هستند، گفت که برخی تمام امیدشان را معطوف به غرب کرده و می‌گویند اگر برجام عملی شود مشکلات کشور نیز حل خواهد شد و کشور گلستان می‌شود. آن‌ها فکر می‌کنند فتح‌الفتوح صورت گرفته و «چون این آب‌نبات زیر دهانشان مزه کرده‌ است به دنبال برجام ۲ و ۳ هم هستند» در حالی که این خبرها نیست و بهتر است چنین افرادی واکنش‌های کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا را ببینند که می‌گویند اگر به قدرت برسیم برجام را ریزریز می‌کنیم.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »