خطر غیرانقلابی‌ها کمتر از ضدانقلاب نیست

زیتون- محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، معتقد است افراد «غیرانقلابی‌» با ایجاد تردید در مسیر جمهوری اسلامی ادعا می‌کنند که اگر ایران همراه آمریکا باشد، کشور بهشت می‌شود حال آن که در دوره حکومت محمدرضا شاه چنین نشد.

0B99F5F5-C731-4D0F-8000-8CB21CDCD0C7_w640_r1_s

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه شامگاه سه‌شنبه، در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی خبر ایران با تقسیم‌بندی سه‌نوع اندیشه در مواجهه با انقلاب آنها را اندیشه‌های انقلابی، غیرانقلابی و ضدانقلاب می‌نامد و می‌گوید که خطر «غیرانقلابی‌ها» کمتر از «ضدانقلاب» نیست که علیه جمهوری اسلامی اسلحه به دست می‌گرفتند.

وی در ادامه سخنانش که توسط مهر منتشر شده عنوان می‌کند: «امروز حرف غیر انقلابی‌ها این است که شما اگر اقتصاد می‌خواهید باید برویم پیش آمریکایی‌ها. در آمریکا سرمایه و فناوری هست. ادعا می‌کنند اگر برویم نزد آمریکایی‌ها، ایران بهشت می‌شود. یکی باید به اینها بگوید پس چرا در دوران شاه ایران بهشت نشد. ملت ما انقلاب کرد چون بهشت نبود. ما ارتباط با آمریکا را پشت سر گذاشتیم. ملت ما می‌خواهد روی پای خودش بیایستد.»

محسن رضایی با اشاره به سیاست‌های آیت‌الله خامنه‌ای در قبال آمریکا اظهار داشت: «امروز بعضی‌ها می‌گویند چرا انقلابیون و رهبر نظام با آمریکایی‌ها سر جنگ دارند. به صراحت می‌گویم که ما دنبال جنگ نیستیم. ما با آمریکایی‌ها مبارزه می‌کنیم ولی قصد جنگ نداریم. تا زمانی که ظلم در دستگاه آمریکایی‌ها باشد ما با آمریکایی‌ها مبارزه می‌کنیم.»

وی سپس خاطرنشان کرد که اگر آمریکایی‌ها وارد جنگ با جمهوری اسلامی بشوند، ایران چنان دفاعی از خود می‌کند که سختی‌های جنگ ویتنام از یاد ایالات متحده برود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »