نیروهای امنیتی عربستان ۹ ایرانی را بازداشت کردند

زیتون- یکی از روزنامه‌های عربستان از بازداشت ۹ ایرانی به دست نیروهای امنیتی ویژه این کشور خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان بر اساس گزارشی از روزنامه سعودی «عکاظ» نوشت: نیروهای ویژه امنیتی ۹ ایرانی دیگر را در ارتباط با مسائل امنیتی بازداشت کردند. به این ترتیب شمار بازداشت شدگان ایرانی در ارتباط با پرونده «امنیت ملی عربستان» به سیزده نفر افزایش یافت.

این روزنامه نوشت: پایگاه «نافذه تواصل» متعلق به وزارت کشور در فهرست جدید خود درباره حبس شدگان در زندان های «بخش تحقیقات اداره آگاهی» اعلام کرد که ۹ ایرانی دیگر از ۲۰  اسفندماه تاکنون بازداشت شده اند.
بر اساس این گزارش، این افراد ظرف دو روز بازداشت شده اند، هفت نفر آنها روز پنج شنبه (بیستم اسفندماه) و دو نفر دیگر روز سه شنبه (بیست و پنجم اسفندماه) بازداشت شده اند.
عکاظ در ادامه افزود: دستگاه های مربوطه در حال انجام اقدامات قانونی مربوط به پرونده این ۹ نفر برای سپردن آنها به هیئت تحقیق و دادستانی هستند. پس از انجام تحقیقات پرونده ها برای محاکمه به دستگاه های قضایی ارجاع داده می‌شوند.
این روزنامه ادعا کرد: چهار ایرانی متهم دیگر پیش از این بازداشت شده بودند که یکی از آنها به اتهام آماده کردن زمینه سفر جوانان عربستان به تهران و پناه دادن آنها در منزلش و سپس اعزام کردن آن ها به مناطق درگیری، به سیزده سال زندان محکوم شد. یک ایرانی دیگر نیز مرتبط با سازمان اطلاعات ایران در حال محاکمه است و تحقیقات درباره دو تن دیگر نیز رو به پایان است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه خود موضوعات مهمی را عنوان کرده است از جمله «اجرای بدون

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی

ادامه »