یاسر هاشمی اعلام کرد: پرونده درگذشت هاشمی مجددا در شورای عالی امنیت ملی باز شد

زیتون– یاسر هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، خبر داد که رییس جمهوری «کل محتوای» گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مرگ پدرش را «قبول نکرده» و دستور داده است که این موضوع بار دیگر در این شورا بررسی شود.

فائزه هاشمی ۲۵ آذرماه اعلام کرده بود که در بدن پدرش ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته است.
فائزه هاشمی به وبسایت اعتماد آنلاین گفته بود شماری از اعضای شورایعالی امنیت ملی در حضور همه اعضای خانواده رفسنجانی گفته‌اند در بدن اکبر هاشمی‌رفسنجانی ۱۰ برابر، در بدن همسر او عفت مرعشی ۳ برابر و در بدن دختر او فاطمه هاشمی ۱ برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته است.
به گفته فائزه هاشمی، شورایعالی امنیت ملی گفته است از منشأ این رادیواکتیو اطلاعی ندارد اما «دلیل فوت رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام این نبوده است.»

۱۹ دی سال گذشته اعلام شد که اکبر هاشمی رفسنجانی هنگام شنا در استخر دچار عارضه قلبی شده و سپس درگذشته است. فرزندان او این مرگ را مشکوک خواندند و پس از آن به گفته محسن هاشمی، شورایعالی امنیت ملی بررسی علت این مرگ را آغاز کرد. پرونده‌ای که به گفته فائزه هاشمی، ظاهرا در این شورا مختومه شده بود.
پیشتر مصاحبه‌ای از محمد هاشمی منتشر شد که او در آن اعلام کرده بود که «علت مرگ رییس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام٬ هنوز مشخص نیست.»
محمد هاشمی٬ برادر رییس درگذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام به روزنامه شهروند گفته بود: «علت مرگ را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند، ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد. هنوز هم کسی اعلام نکرده که علت ایست قلبی چه بوده.»

یاسر هاشمی امروز به خبرگزاری پانا گفت: «شنیده‌ام که شورای عالی امنیت ملی نامه‌ای برای رئیس‌جمهوری ارسال کرده است مبنی بر اینکه پرونده درگذشت آیت‌الله هاشمی در این شورا بسته شود، ولی رییس‌جمهوری این مسئله را قبول نکرده و دوباره پرونده را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده است.»

به گفته این فرزند رییس درگذشته مجمع تشخیص مصلحت بر اساس دستورالعمل رییس جمهوری، پرونده باید دوباره باز شود.

یاسر هاشمی تاکید کرد حسن روحانی «کل محتوای گزارش را قبول نکرده است؛ شاید به این دلیل که احساس می‌کند لازم است بررسی‌های بیشتری انجام شود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چهره‌ی مچاله‌شده از گریه و لابه‌ی بسیارِ او، بِرندی شده بود. بر بالای هر منبری که می‌رفت، در جمعِ هر جماعتی که می‌رفت؛ اشک‌اش دمِ مشکش بود. چشمِ جوانان مؤمن و انقلابی را خوب گرفته

ادامه »

سالها پیش که رهبر جمهوری اسلامی در بزنگاه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ جنجال سند آموزشی ۲۰۳۰ را به‌پا کرد در مطلبی با عنوان «اصولگرایان

ادامه »

توی یک عالم دیگری سیر می‌کرد. در عوالمی که به واقعیت راه نداشت. تک‌تک جمله‌هایی که بیان می‌کرد و سفارش‌هایی

ادامه »