جایزه «باروت خیس» برای رئیس آکادمی اسکار

زیتون-جشنواره سالیانه نیرو‌های حزب‌الله و بسیج یا عنوان «باروت خیس» جایزه ویژه امسال خود را به رئیس آکادمی هنرهای سینمایی و علوم «اسکار» اهداء کرد. این جشنواره که همه ساله در چنین روزهایی در خرمشهر برگزار می‌شود٬ چریل بون ایساکس، رئیس آکادمی «اسکار» را به دلیل «حذف فرمایشی فیلم محمد» مستحق دریافت این جایزه دانسته است.

41189_743

یورگن بوس، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت به دلیل دعوت از سلمان رشدی به نمایشگاه کتاب فرانکفورت از دیگر نامزد‌های دریافت این جایزه بود. فرانسوا اولاند٬ رئیس جمهور فرانسه نیز به خاطر انتخاب «نسنجیده هنرمند ایرانی» برای دریافت جایزه شوالیه یکی دیگر از نامزد‌های دریافت این جایزه اعلام شده بود. نام پیرس هندلینگ٬ رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو هم به دلیل حضور فیلم «سپتامبرهای شیراز» در جشنواره مذکور در جمع چهار نامزد دریافت این جایزه قرار گرفته بود.

علی فضلی٬ جانشین فرمانده بسیج طی سخنانی در این مراسم که توسط خبرگزاری بسیج منتشر شد گفت: «جایزه باروت خیس به بد‌ترین معاندین دین، اسلام و انقلاب اهدا شد.» فضلی افزود اعضای آکادمی اسکار «با روحیه استکباری خود از بین ۲۰۰ فیلم، جایزه اسکار را به بد‌ترین و بی‌ارزش‌ترین فیلم تقدیم کردند.» تندیس «باروت خیس» به شکل یک مغز است که درون آن سمعک و عینک جا داده شده و منقوش به «صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَ» (آن‌ها کر و لال و کورند؛ لذا از راه خطا باز نمی‌گردند) است. این جایزه برای نخستین‌بار در واکنش به به مراسم هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار که در جریان آن میشل اوباما نام فیلم «آرگو» را به عنوان برنده جایزه بهترین فیلم اعلام کرد٬ به همسر اوباما داده شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چهره‌ی مچاله‌شده از گریه و لابه‌ی بسیارِ او، بِرندی شده بود. بر بالای هر منبری که می‌رفت، در جمعِ هر جماعتی که می‌رفت؛ اشک‌اش دمِ مشکش بود. چشمِ جوانان مؤمن و انقلابی را خوب گرفته

ادامه »

سالها پیش که رهبر جمهوری اسلامی در بزنگاه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ جنجال سند آموزشی ۲۰۳۰ را به‌پا کرد در مطلبی با عنوان «اصولگرایان

ادامه »

توی یک عالم دیگری سیر می‌کرد. در عوالمی که به واقعیت راه نداشت. تک‌تک جمله‌هایی که بیان می‌کرد و سفارش‌هایی

ادامه »