????زنده|محمود علیزاده طباطبایی:۱۲۱ میلیون دلار در پرونده دکل‌های نفتی از دست رفت

رییس شورای‌فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده: زنی که پدر و برادر و شوهردار باشد به قانون نیاز ندارد

زهرا آیت‌اللهی، رییس شورای‌فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده، می‌گوید: « زنی که پدر و برادر و شوهردار باشد به قانون نیاز ندارد.»

به گفته آیت‌اللهی تجربه نشان داده که بهترین نوع حمایت از زنان آن است که حمایت از زنان را به مردان خانواده بسپاریم. پدر، همسر، برادر، پدر بزرگ، پدر همسر و محارمی که قدرت حمایت و دفاع از زن را دارند .

او که این سخنان  را در مخالفت با لایحه دولت برای منع خشونت علیه زنان نوشته است می‌افزاید: «باید بگوییم در یک کلام این لایحه‌ای در حمایت از زنان روسپی است تا زنان عفیف و مظلوم در خانواده.  در این لایحه برخی سخت‌گیری‌ها که گاهی مرد به خاطر مصلحت خانواده آنها را اعمال می‌کند،خشونت اجتماعی یا خشونت اقتصادی یا خشونت روانی تلقی شده است.»./روزآروز


محمود علیزاده طباطبایی :۱۲۱ میلیون دلار در پرونده دکل‌های نفتی از دست رفت

نخستین جلسه دادگاه موسوم به «دکل نفتی» روز گذشته در شعبه ۱۰۶۳ مجتمع امور اقتصادی برگزار شد.
به گفته محمود علیزاده طباطبایی وکیل یکی از متهمان ایرانی این پرونده شاکی شرکت تأسیسات دریایی و سازمان بازرسی کل کشور است. در کیفرخواست عنوان اتهام، خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع عنوان شده است.
علیزاده طباطبایی میگوید که کل پولی که در این پرونده از دست رفته ۱۲۱ میلیون دلار است. یک بخش مربوط به خرید دکل و بخش دیگر مربوط به خرید شناور «وایز» است که قرارداد آن نوشته و پول هم پرداخت شده، اما به ایران نیامده است.
دکل معروف گمشده این پرونده  دکل «فورچون» نام دارد که اصلاً وارد خلیج فارس هم نشد. قرار بود یک شرکت رومانیایی این دکل را بسازد، اما این شرکت، قرارداد خود را با شرکتی که واسطه خرید برای شرکت تأسیسات دریایی بود، فسخ کرد. اما بعد از فسخ قرارداد ۸۰ درصد مبلغ واریز شد و دکل هم اصلاً نیامد. یکی از ایرادهای عمده هم همین است که بعد از فسخ قرارداد، پول واریز شده است.
پرونده مذکور ۵ متهم دارد یکی از متهمان تبعه اردن و ۴ نفر ایرانی هستند. از میان ۴ نفر متهم ایرانی، دو نفر در ایران و دو نفر خارج از کشور هستند./ایران

 

 


غلظت گرد و غبار در اهواز به ۴۶ برابر حدمجاز رسید


خبر آزادی مهدی جهانگیری تکذیب شد


علی مطهری: صد هزار کانکس که باید برای زلزله آماده باشد هنوز ساخته نشده

به گفته علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بنا به تصویب مجلس باید ۱۰۰ هزار کانکس آماده باشد تا اگر زلزله‌ای رخ داد در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد، ولی  در طول این چندسال توجه کافی به قانون نشده است. در این قانون هم دولت و هم برخی نهادها وظایفی داشتند که باید این وظایف را انجام می دادند./عصر ایران


توصیه احمدی‌نژاد به روحانی درباره لاریجانی‌ها: مراقب این دو برادر باش، بدبختت می‌کنند

کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در گفتگویی با روزنامه شرق  با اشاره به آخرین توصیه احمدی‌نژاد به روحانی درباره برادران لاریجانی نوشت: «زمانی که آقای دکتر روحانی ریاست‌جمهوری را در سال ٩٢ تحویل می‌گرفت، معمولا رئیس‌جمهور سابق بعد از مراسم تنفیذ، از بیت مقام معظم رهبری به ریاست‌جمهوری رفته و آنجا را تحویل می‌دهند. آنجا آقای احمدی‌نژاد به آقای روحانی می‌گوید ما که رفتیم؛ ولی مراقب این دو برادر [لاریجانی]باش. بدبختت می‌کنند».


معاونت اجتماعی قوه قضاییه: هیچ دخالتی در انتخاب فیلم‌های جشنواره فجر نداریم

مهدی افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در واکنش به اخبار  درباره ورود و نظارت قوه قضاییه در جشنواره فیلم فجر گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضایی به منظور پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی در حوزه تولیدات سینمایی با همکاری کارگروهی متشکل از کارگردانان برجسته و تهیه کنندگان سینما از سال ۱۳۹۴ فیلمنامه‌هایی که برای مشاوره‌های حقوقی-قضایی به این معاونت ارسال می‌شوند را با همکاری تیم کارشناسی مطالعه و بررسی می‌کند و مشاوره‌های مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

افتخاری ادامه داد: این داوران و اعضای کارگروه فنی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هیچ ارتباطی با کمیته داوران جشنواره فیلم فجر ندارند و صرفاً فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر را از نظر اثرگذاری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داوری می‌کنند./میزان


جعفری دولت آبادی: احمدرضا جلالی که بابت جاسوسی به اعدام محکوم شده است

 


«مهدی جهانگیری» با قرار وثیقه آزاد شد

مهدی جهانگیری، برادر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و مدیر گروه تجاری گردشگری که به اتهامات مالی از سوی سپاه بازداشت شده بود،‌ امروز آزاد شد.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »