دبیر شورای نگهبان: زیر سوال بردن قوه قضاییه به مصلحت نیست

رییس قوه قضاییه: فتنه‌گران جدید بست نشینی می‌کنند

زیتون– صادق لاریجانی٬ رییس قوه قضاییه٬‌ در نشستی با مسئولان تشکل‌های دانشجویی به ادعاها علیه اعضای خانواده اش واکنش نشان داد.
رییس قوه قضائیه ابتدای این جلسه به سخنان رییس دولت‌های نهم و دهم٬ در خصوص زهرا لاریجانی گفت: «اینکه با کنایه می‌گویند فرزندان ما جاسوس نیستند، شیطنت است.»
لاریجانی با اشاره آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «این افراد با شیطنت می‌گویند که فرزندان ما جاسوس نیستند و بعد هم مدعی هستند که ما تهمتی نزدیم یک جمله سلبی گفته‌ایم.»
به گفته لاریجانی احمدی‌نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌گوید «از جاسوسی دختر فلانی چه خبر؟ ایشان پاسخ می‌دهد که این ماجرا از اساس دروغ است.»
رییس قوه قضاییه ادامه داد: «به او می‌گوید شما مطلع نیستید، ما اطلاع دقیق داریم که وی بازداشت است و آدرس دقیق محل بازداشت وی را هم می‌دانیم. آخر می‌شود انسان این مقدار دروغ بگوید و از مسیر انصاف و تقوی دور شود؟!»
به گزارش میزان صادق لاریجانی افزود هر فرد عادی هم می‌داند که «بسیاری از کنایات، رساتر از تصریح» است؛ بسیاری از دلالت‌ها در زبان مستقیم نیست بلکه با کنایه و استعاره است. و این کنایه و استعاره بودن، کلام را از ظهور نمی‌اندازد و آنچه موضوع جرم است همین ظهورات کلامی (و غیر کلامی) است، اعم از اینکه در دلالت یک کلام از دلالتهای مستقیم استفاده شده باشد یا دلالتهای کنایی و استعاری.
رییس قوه قضاییه همچنین احمدی‌نژاد را متهم به «فتنه‌» کرد و گفت: کار افرادی که در حال حاضر انواع اتهامات را علیه دستگاه قضایی مطرح می‌کنند و سیاه‌نمایی می‌کنند نوعی فتنه است، زیرا هر کس اصل نظام را تخریب کند و دست به سیاه‌نمایی بزند در واقع در حال فتنه‌گری است.
او تاکید کرد که «این‌ها» با بست‌نشینی بدنبال جریان‌سازی و اغتشاش‌اند.
صادق لاریجانی همچنین ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر «فریاد زدن بر سر رییس قوه قضاییه بابت پرونده ستار بهشتی» را تکذیب کرد.
از سوی دیگر احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان٬ با تاکید بر اینکه «قصد ورود به این قضیه را ندارد و تنها به عنوان نهی منکر این مطالب را بیان می‌کند٬گفت: «هر حرکتی که باعث شود جایگاه دستگاه قضایی کشور و مسئولان آن تضعیف شود، در حقیقت به اعتماد مردم به نظام خدشه وارد کرده.»

او همچنین خواستار برخورد با افرادی شد که «باعث تضعیف قوه قضاییه می‌شوند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دبیر شورای نگهبان: زیر سوال بردن قوه قضاییه به مصلحت نیست

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »