زیتون– آیت الله خامنه ای صبح امروز (سه شنبه) در دیدار  با اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم  بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه تاکید کرد و گفت: با توجه به نقش ممتاز و بی بدیل حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی، اکنون انگیزه ها و طرح هایی برای «انقلاب زدایی» از حوزه علمیه وجود دارد.

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار هفته گذشته با اعضای خبرگان رهبری نیز بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن تاکید کرده بود.

????? ????? ???? ????????? ???? ???? ????? ??بخش هایی  از  گزارش سخنان آیت الله خامنه ای در  خصوص ضرورت انقلابی ماندن حوزه های علمیه که در  وب سایت رسمی ایشان آمده است به این شرح است :

اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه علمیه، «انقلابی» بماند زیرا اگر حوزه علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.
ایشان با تأکید بر اینکه باید از هرگونه تلاشی برای «انقلاب زدایی» از حوزه های علمیه احساس خطر کرد، افزودند: باید با فکر و تدبیر و برنامه ریزی حکمت آمیز، با این خطر مقابله کرد تا حوزه علمیه قم همواره یک حوزه انقلابی و مهد انقلاب باقی بماند و بینش و حرکت انقلابی در آن توسعه یابد.
آیت الله خامنه ای با اشاره به شیوه های مخالفت با انقلاب افزودند: گاه به صراحت با اصل انقلاب مخالفت می شود اما گاهی غیرمستقیم با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می شود که باید در این زمینه حساس بود و تأکید مکرر بر ضرورت هوشیاری در مقابلِ استکبار و امریکا به همین علت است.

بازگشت به صفحه اول