اخراج پنج معبربان خاطی در ارتباط با حادثه کارواش شهرک غرب

زیتون- مدیرعامل شرکت «شهربان» شهرداری تهران از اخراج «پنج معبربان خاطی» در ارتباط با حمله نیرو‌های شهرداری به کارواشی در شهرک غرب در منطقه دو تهران خبر داد.

E2B65C38-C03E-46BC-B5EB-A1E9BA8EC236_w640_r1_s

بهمن ماه امسال انتشار فیلمی از حمله مأموران شهرداری تهران با چماق، میله و قمه به کارواشی در شهرک غرب٬ جنجال‌های زیادی به همراه داشت و منجر به استعفای شهرداری منطقه دو تهران شد. با گذشت حدود یک ماه از این حادثه که منجر به افزایش انتقاد‌ها از شهرداری تهران شده٬ ابوالقاسم چیذری، مدیرعامل شرکت «شهربان» شهرداری اقدام به ارائه توضیحاتی در این خصوص کرده است. چیذری در خصوص حادثه کارواش توضیح داده که نیرو‌های «معبربانی» در اجرای حکم قانونی رفتاری «غیر حرفه‌ای» داشته‌اند و نخستین اقدام شهرداری اخراج خاطیان بود. شهرداری تهران و مسجد «قدس» بر سر زمین این کارواش با هم اختلاف دارند و همین اختلاف‌ها منجر به بروز درگیری‌های خشونت‌بار بهمن‌ماه در بلوار «دریا» واقع در شهرک غرب شد.

مدیرعامل شرکت شهربان در بخش دیگری از سخنان خود که در تسنیم منتشر شد توضیح داده که «از سال گذشته حدود ۱۰ اخطاریه برای واگذاری ملک کارواش به شهرداری صادر شده بود» که این اخطار‌ها با بی‌اعتنایی مواجه شده بود. این مقام مسئول در شهرداری تهران اضافه کرده مأموران شهرداری که برای اجرای حکم مراجعه کرده بودند از سوی کارکنان کارواش مورد حمله قرار گرفته بودند و همین مساله باعث عصبانیت آن‌ها شد.

 چیذری هم‌چنین در موضعی مشابه با محمد‌باقر قالیباف٬ شهردار تهران، گفته است که فیلم منتشر شده از درگیری‌های مذکور کامل منتشر نشده و نشان نمی‌دهد که مأموران شهرداری نیز مورد حمله و ضرب و جرح قرار گرفته‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح

ادامه »