از هر سه زن تهرانی٬‌ یک نفر مورد خشونت قرار می‌گیرد

زیتون– فرید براتی٬ معاون سازمان بهزیستی٬ اعلام کرد که بر اساس تحقیقات انجام‌شده در استان تهران که به گفته وی، زنان در مقایسه با سایر نقاط کشور، دارای بهترین شرایط هستند، از هر سه زن، یک نفر در معرض خشونت قرار گرفته است.
اگرچه به گفته براتی سازمان بهزیستی اطلاعات و آمار دقیقی در این مورد ندارد، چراکه بسیاری از زنان، خشونت انجام‌شده را گزارش نمی‌دهند.
به گزارش ایسنا براتی با اشاره به خشونت و سوءاستفاده جنسی از زنان در محیط کار، گفت که این نوع خشونت‌ها نیز «در تحقیقات دیده نمی‌شود و بیشتر تحقیقات انجام‌شده جزء تحقیقات دانشجویی یا دانشگاهی است.»
برای ارزیابی کامل خشونت علیه زنان، از آغاز تحقیقی در سطح کشور به‌منظور استقرار سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان «سراج» خبر داده که به‌صورت آزمایشی در بین جمعیت عمومی مناطق ۲۲ گانه تهران اجرا شده‌است.
براتی بر اساس نتایج این تحقیق گفت که «در تهران ۲۷ درصد زنانی که مورد تحقیق بودند، به‌نوعی دچار خشونت شده بودند، حدود شش درصد نیز دچار خشونت جنسی و هشت درصد خشونت عاطفی و روانی را مطرح کرده بودند.»
این مقام سازمان بهزیستی، «اغلب» خشونت‌ها علیه زنان در تهران را «روانی» اعلام و تاکید کرد که میزان خشونت علیه زنان در برخی استان‌ها را به دلایل فرهنگی «بیشتر» از تهران دانست.
براتی، خشونت علیه زنان در ایران را «برگرفته از فرهنگ مذکر و مردسالار» عنوان کرده و افزوده برای مقابله با خشونت علیه زنان باید فرهنگ‌سازی کرد و در آموزش همگانی این مسئله را در نظر گرفت.
آمارهایی که در دی‌ماه ۹۵ از سوی مقام‌های پزشکی قانونی تهران منتشر شده، نشان می‌دهد در این سال همسرآزاری پس از تصادفات و نزاع خیابانی اصلی‌ترین عامل مراجعه شهروندان تهرانی به پزشکی قانونی بوده‌است.
بر اساس گزارش پزشکی قانونی تهران، به‌طور متوسط روزانه ۵۲ مورد همسرآزاری به این سازمان اعلام می‌شود.
فرید براتی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کارگران جنسی در ایران پرداخت و از اینکه «بخش‌هایی از خشونت‌ها» علیه زنان در ایران «نادیده گرفته شده»، انتقاد کرده چرا که «اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم بخشی از جامعه ما را زنان روسپی تشکیل می‌دهند.»
معاون سازمان بهزیستی کشور در این رابطه افزود: «مشکلات زنان دارای کار جنسی در کشور در هیچ جا دیده نمی‌شود، در واقع جمعیت پنهانی هستند که ما به شکل قانونی و شرعی آن‌ها را قبول نداریم، اما حضور آن‌ها در جامعه دارای آثار و تبعات است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »