رئیس قوه قضائیه: دستگاه‌های اجرایی حق ندارند سکولاریسم را ترویج کنند

زیتون- صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفت «نفوذ» ذهن رهبر جمهوری اسلامی را به خود مشغول کرده است. او  «نفوذ در تصمیم‌گیری سیاستمداران» را به این معنا دانست که تصمیم آنها «خواسته نهایی دشمن» باشد. لاریجانی همچنین تاکید کرد که دستگاه‌های اجرایی حق ندارند مروج «سکولاریسم» باشند.

لاریجانی در ادامه سخنانش که توسط مهر منتشر شده گفت:«در جریان انتخابات اخیر هم شاهد پاره‌ای آثار نفود بودیم. نفوذ موضوعی مهم است که ذهن رهبری را به خود معطوف کرده و ایشان همواره بر خطر نفوذ و یافتن راه‌های مقابله با آن تاکیدهای ویژه‌ای داشتند.» او نفوذ در سیاست مداران را یکی از اهداف دشمن دانست زیرا« دشمنان چون می‌دانند با کودتا و فعالیت‌هایی از این قبیل نمی‌توانند به نظام ما ضربه بزنند.» او شیوه دیگر نفوذ را  هجوم علیه باورها و تغییر نگرش مردم دانست.

لاریجانی دوره اصلاحات را دوره ای دانست که در آن برخی مجلات مورد حمایت دولت به دنبال جدایی دین از سیاست بودند. او جمهوری اسلامی را نظامی دانست که در آن بیان نظریات  آزاد است؛ اما دستگاه‌های اجرایی و حکومتی باید ملزم به قانون اساسی باشند و حق ندارند سکولاریزم را ترویج کنند.

او در پایان در خصوص لزوم مصونیت فرهنگی سخن گفت «ما امروز شاهد فعالیت سایت‌ها، ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی با مضامین مختلف هستیم.  برخی از وزرای محترم از دسترسی اینترنت در روستاهای مختلف کشور سخن گفته‌اند اما نکته اصلی در این است که گرچه پوشش اینترنتی کشور حتی در روستا‌ها خوب است، اما بهتر است مسئولان پیش از آن نیازهای اولیه روستائیان از جمله کمبود آب آشامیدنی را رفع نمایند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »