مجتبی ذوالنور با مهدی کروبی دیدار کرد

زیتون– حسین کروبی٬ فرزند رهبر در حصر «جنبش سبز» خبر داد که مجتبی ذوالنور٬ نماینده قم در مجلس پنج شنبه شب گذشته به دیدار مهدی کروبی رفته است.
چندی پیش حسین کروبی فرزند مهدی کروبی خبر از دیدار اسماعیل دوستی با پدرش در حصر داده بود. حسین کروبی گفته بود که افرادی که به دیدار رییس مجلس ششم می‌روند توسط نهادهای امنیتی انتخاب می‌شوند.
آبان‌ماه امسال علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی در مورد میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ‌ با بیان اینکه آنها هر کسی را که اراده کنند می‌توانند ببینند، یادآور شده بود: «واژه حصر واژه درستی نیست این آقایان مدنظر شما در حصر نیستند.» شمخانی در حالی در مورد حصر اینچنین سخن گفته است که بسیاری از مقامات قضایی و امنیتی از سال ۸۹ تا کنون درباره حصر صحبت کرده‌ و آن را مصوبه شورای امنیت خوانده‌اند.
پس از آن حسین کروبی، تایید کرده بود: «بعد از مرخص شدن پدر از بیمارستان، اعضای خانواده از جمله فرزندان، عروس‌ها و نوه‌ها هروقت بخواهند می‌توانند به ملاقات وی بروند. این دیدارها انجام می‌شود و ما هم مشکلی نداریم و هر ساعتی بخواهیم می‌توانیم به ملاقات پدر برویم.»
مهدی کروبی مردادماه امسال دوبار در بیمارستان بستری شد. او که از مشکل آریتمی قلبی رنج می‌برد، یک بار برای تعبیه پیس‌میکر و دفعه دوم پس از اعتصاب غذا برای رفع اشکال از پیس میکرو مورد عمل جراحی قرار گرفته بو .
فرزند این رهبر در حصر «جنبش سبز» به ایسنا گفته بود که «اعضای خانواده هر زمانی که مایل باشند می‌توانند با مهدی کروبی دیدار داشته باشند» و ادامه داد که «شب گذشته نیز دیدار خیلی خوبی با پدرشان داشته‌اند.»
به گفته او «در نتیجه این دیدارهای منظم به نظر می‌رسد، حال وی خیلی بهتر است.»
حسین کروبی نهم آبان ماه نیز در ارتباط با ملاقات اسماعیل دوستی با مهدی کروبی به امتداد گفته بود: «نیروهای امنیتی فرد ملاقات کننده را انتخاب کردند که پیش حاج آقا برود و همچنین در مورد اشخاص دیگر نیز به همین ترتیب است و خود آقای کروبی نگفته‌اند چه کسی به ملاقاتشان برود. این که پس از هفت سال گفته شود حصری وجود ندارد کار مناسب، اخلاقی و خوبی نیست خصوصا آنکه سخنگوی قوه قضاییه نیز بارها در مورد حصر صحبت کرده است.»
به گفته حسین کروبی شورای عالی امنیت ملی «تصویب کرده» برخی افراد با پدرش دیدار کنند که بر اساس این مصوبه، آقای دوستی با پدرش دیدار کرده است.
دوهفته پیش٬ پس از مدت‌ها خواهران میرحسین موسوی موفق به ملاقات با این رهبر در حصر جنبش سبز شدند.
فرزند مهدی کروبی حالا درباره دیدار ذوالنور با مهدی کروبی به امتداد گفت که ذالنور دراین ملاقات نقطه نظرات خود را مطرح کرده و کروبی هم به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته است. او این ملاقات دوستانه و مفید بوده است.
به گفته حسین کروبی ذوالنور از دوستان قدیمی پدرش هست و در جریان اتفاقات بعد از ۸۸ هم در مرحله‌ای به کمک این رهبر «جنبش سبز» شتافته است.
او تاکید کرد: «قاعدتا این انتخاب از طریق شورای عالی امنیت ملی است. چون قبلا هم دبیر شورای امنیت گفته بود که سه نفر برای دیدار با شیخ انتخاب شده اند. منتها تصور ما این بود که دیدار آقای ذالنور با فاصله ای یک هفته‌ای از دیدار آقای دوستی محقق شود، ولی حدودا یک ماه به طول انجامید. البته امیدواریم که اگر گشایشی قرار است حاصل شود، تعداد ملاقات‌ها بیشتر و با فاصله زمانی کمتری صورت بگیرد.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب