سعد حریری وارد پاریس شد

زیتون– سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان با دعوت امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه از عربستان سعودی وارد پاریس شده است.
شبکه تلویزیونی«المستقبل» وابسته به خانواده حریری اعلام کرده بود که آقای حریری، نخست‌ وزیر لبنان، عربستان را به مقصد فرانسه ترک کرده است.
این شبکه تلویزیونی خبر داد که آقای حریری به همراه همسرش با هواپیمای خصوصی خود از فرودگاه ریاض پرواز کرده است.
شماری از رسانه‌های لبنان اما اعلام کردند دو فرزند سعد حریری هنوز در عربستان هستند و با پدر و مادر خود به پاریس سفر نکرده‌اند.
سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، ۱۳ آبان‌ماه ضمن انتقاد از «دخالت» ایران و حزب‌الله لبنان در امور اعراب در عربستان از سمت خود استعفا و اعلام کرد که جانش در «خطر» است.
پس از آن برخی این گمانه‌زنی را مطرح کردند که او در ریاض آزادی خود را از دست داده است.
حسن نصرالله٬ دبیر کل حزب‌الله لبنان اولین مقام رسمی بود که در سخنرانی خود خبر از حصر خانگی حریری در ریاض داد. میشل عون٬ رییس جمهوری لبنان نیز بیست چهارم همین ماه گفت که نخست وزیر لبنان بازداشت است.
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان، که روز جمعه گفته بود، سعد حریری برخلاف میل خود در عربستان است و اجازه خروج ندارد.
شب گذشته سعد حریری در توییتر خود خطاب به وزیر امور خارجه آلمان نوشته بود: «این که گفته شده بود برخلاف میلم در عربستان نگهداشته شده ام و اجازه خروج ندارم، دروغی بیش نیست. در راه فرودگاه هستم، آقای زیگمار گابریل.»
به گزارش بی‌بی‌سی تصاویری از ورود سعد و لارا حریری، به اقامتگاهشان در پاریس منتشر شده است. او با هواپیمای شخصی خود عربستان را ترک کرد.

تدابیر امنیتی در اطراف این محل تشدید شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »