سعد حریری وارد پاریس شد

زیتون– سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان با دعوت امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه از عربستان سعودی وارد پاریس شده است.
شبکه تلویزیونی«المستقبل» وابسته به خانواده حریری اعلام کرده بود که آقای حریری، نخست‌ وزیر لبنان، عربستان را به مقصد فرانسه ترک کرده است.
این شبکه تلویزیونی خبر داد که آقای حریری به همراه همسرش با هواپیمای خصوصی خود از فرودگاه ریاض پرواز کرده است.
شماری از رسانه‌های لبنان اما اعلام کردند دو فرزند سعد حریری هنوز در عربستان هستند و با پدر و مادر خود به پاریس سفر نکرده‌اند.
سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، ۱۳ آبان‌ماه ضمن انتقاد از «دخالت» ایران و حزب‌الله لبنان در امور اعراب در عربستان از سمت خود استعفا و اعلام کرد که جانش در «خطر» است.
پس از آن برخی این گمانه‌زنی را مطرح کردند که او در ریاض آزادی خود را از دست داده است.
حسن نصرالله٬ دبیر کل حزب‌الله لبنان اولین مقام رسمی بود که در سخنرانی خود خبر از حصر خانگی حریری در ریاض داد. میشل عون٬ رییس جمهوری لبنان نیز بیست چهارم همین ماه گفت که نخست وزیر لبنان بازداشت است.
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان، که روز جمعه گفته بود، سعد حریری برخلاف میل خود در عربستان است و اجازه خروج ندارد.
شب گذشته سعد حریری در توییتر خود خطاب به وزیر امور خارجه آلمان نوشته بود: «این که گفته شده بود برخلاف میلم در عربستان نگهداشته شده ام و اجازه خروج ندارم، دروغی بیش نیست. در راه فرودگاه هستم، آقای زیگمار گابریل.»
به گزارش بی‌بی‌سی تصاویری از ورود سعد و لارا حریری، به اقامتگاهشان در پاریس منتشر شده است. او با هواپیمای شخصی خود عربستان را ترک کرد.

تدابیر امنیتی در اطراف این محل تشدید شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »