زیتون– شورای سیاست‌گذاری جرس با صدور اطلاعیه‌ای هرگونه عضویت صدیقه وسمقی را در وب‌سایت جرس تکذیب کرد.
صدیقه وسمقی، شاعر، نویسنده، اسلام پژوه و عضو دوره اول شورای شهر تهران که هنگام بازگشت به‌کشور در فرودگاه امام خمینی  برای ساعاتی بازداشت شده بود٬ سی‌ام مهرماه به دادسرای شهید مقدس اوین احضار و بازداشت شد.

به گزارش «زیتون» او در دادگاهی ۱۲ دقیقه‌ای به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و در ابتدا قرار وثیقه سه میلیاردی برای او صادر شد. پس از آن مبلغ قرار به یک میلیارد کاهش یافت؛ اما در نهایت با تغییر رای رییس دادگاه قرار بازداشت برای این نویسنده و اسلام پژوه صادر و او به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

او یک روز پس از بازگشت به ایران نیز به دادسرای اوین مراجعه کرده بود و ماموران دادسرای اوین به او گفته‌ بودند: «پرونده‌تان نیامده .بروید هر موقع آمد خبرتان می‌کنیم.»

صدیقه وسمقی  در زمان حضور در خارج کشور، وی به طور غیابی از سوی دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

محمود علیزاده طباطبایی٬ وکیل وسمقی پیشتر گفته بود که او به دو اتهام «عضویت در کمیته حمایت از آسیب دیدگان حوادث سال ۸۸» و « عضویت در وبسایت جرس» (جنبش راه سبز) به پنج سال زندان محکوم شده است.

متن کامل این اطلاعیه که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته٬به شرح زیر است:

اطلاعیه
آقای محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانم دکتر صدیقه وسمقی سخنگوی اولین شورای شهر تهران و استاد مدعو دانشگاه گوتینگن آلمان، که اخیرا به ایران بازگشته و توسط دادگاه انقلاب روانه زندان شده بود، خبر داد که موکلش به دو اتهام «عضویت در کمیته حمایت از آسیب دیدگان حوادث سال ۸۸» و « عضویت در وبسایت جرس» (جنبش راه سبز) به پنج سال زندان محکوم شده که این حکم قابل تجدید نظر خواهی است. وی اعلام کرد که تنها مدرک مطرح شده درباره اتهامات موکلش گزارش ضابطین قضایی بوده است.
به اطلاع می‌رساند سرکار خانم دکتر صدیقه وسمقی در هیچ مقطعی و هرگز عضو هیچیک از اجزای وبسایت جرس (جنبش راه سبز) از قبیل شورای سیاست‌گذاری و هیأت تحریریه نبوده است. مقالات و اشعار ایشان مثل بسیار از هموطنان در این وبسایت منتشر شده است. درج مطالبی از افراد دلیل عضویت در این نشریه اینترنتی نیست. لذا مستند ضابطین قضائی حداقل در مورد جرس کذب محض می‌باشد.
شورای سیاست‌‌گذاری جرس
۶ آبان ۱۳۹۶

بازگشت به صفحه اول