تحریم‌های سرسختانه‌ای علیه سپاه اعمال می‌شود

ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد

زیتون– دونالد ترامپ٬ رییس جمهوری آمریکا٬ اعلام کرد که برجام را تایید نمی‌کند و نخواهد کرد. او اما خروج آمریکا از مذاکرات هسته‌ای (برجام) را اعلام نکرد و تصمیم گیری در رابطه با آن را به کنگره محول کرد.
دونالد ترامپ در سخنرانی امروز خود گفت که گروه های مورد حمایت ایران به القاعده در بمب گذاری ها آموزش داده اند از جمله انفجار سفارتخانه های امریکا در افریقا. او همچنین مدعی شد که رژیم ایران به اعضای القاعده از جمله پسر اسامه بن لادن پناه داده است.
به گفته رییس جمهوری آمریکا «رژیم ایران» بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و سلاح‌هایی را توسعه می‌دهد که آمریکا و هم پیمانانش را مورد حمله قرار می‌دهد.»
ترامپ در ادامه «رژیم ایران» را به این متهم کرد که شهروندان خودش را نیز سرکوب می کند و در سوریه ، جنایت های بشار اسد را مورد تایید قرار داده است. رییس جمهوری آمریکا در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای ایران نیز گفت که ایران از استفاده بشار اسد از سلاح شیمیایی علیه افراد بی گناه و از جمله کودکان حمایت کرد
او در ادامه ضمن اشاره به اینکه «شعار محبوب ایران مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است»٬ گفت که دولت قبلی امریکا زمانی تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد که ایران در آستانه فروپاشی بود.
به گفته ترامپ آمریکا مبلغ زیادی پول از جمله ۱.۷ میلیون دلار نقد را به صورت فیزیکی از طریق هواپیما به ایران فرستاد و همین موضوع باعث امدادرسانی و کمک به رژیم ایران شد. او همچنین اعتراض کرد که «به جای اینکه انتهای برجام، آمریکا به ایران پول بدهد همه پول ها را ابتدا به ایران داد.
رییس جمهوری آمریکا در ادامه این سوال را مطرح کرد که «برجام چه فایده ای دارد؟» او افزود که توافقات هسته‌ای فقط قدرت ایران برای تولید سلاح هسته ای را اندکی به تاخیر می اندازد. ترامپ تاکید کرد که ایران بارها برجام را نقض کرد و در عین حال برجام دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای را به تاخیر می‌اندازد اما مانع آن نمی‌شود.
ترامپ افزود که با شرکای خود کار می‌کنیم تا بتوانیم جلوی ایران در منطقه را بگیریم. او همچنین تاکید کرد که تحریم‌های سرسختانه‌ای را علیه سپاه پاسداران اعمال خواهد کرد.
چرا که به گفته رییس جمهوری آمریکا سپاه پاسداران نهاد فاسدی است و از پول‌های زیادی برای حمایت مالی از عملیات‌های تروریستی استفاده کرد.
ترامپ در ادامه گفت: «هدف برجام برقراری صلح در منطقه بود اما رژیم ایران همچنان در حالی بی ثبات سازی منطقه است.»
رییس جمهوری آمریکا در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد که «برجام را تایید نمی‌کند و نخواهد کرد.» او همچنین خبر داد که دولت و کنگره باهم درباره اصلاح برجام کار خواهند کرد.
چرا که به گفته ترامپ «برجام درباره بحث موشکی ایران مسکوت است.» او از کنگره خواست اشتباهاتی که در برجام وجود دارد را رفع کند.
او همچنین تهدید کرد که «اگر نتوانیم درباره رفع اشکالات برجام با کنگره و هم پیمانان خود به توافق برسیم، برجام را لغو خواهیم کرد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

تحریم‌های سرسختانه‌ای علیه سپاه اعمال می‌شود

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »