حصول توافقات اولیه برای آغاز گفت‌وگو میان بغداد و اربیل

زیتون– رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان٬ خبر از توافق بارزانی و دوتن از معاونان رییس جمهوری عراق برای حل اختلافات میان اربیل و بغداد داد.
وب‌سایت کرد پرس  به مقل از «روداو» خبر داد که در پی دیدار و گفت‌وگو میان رییس اقلیم کردستان و علاوی و نجیفی بر سر چهار بند در راستای حل اختلافات میان اربیل و بغداد توافق کرده‌اند. 

این نشست امروز (شنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت جلال طالبانی در شهر سلیمانیه عراق برگزار شد.

بر اساس اطلاعیه ریاست اقلیم کردستان، در نشست سه جانبە میان مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان و ایاد علاوی و اسامع نجیفی معاونان رییس جمهور عراق وضعیت کنونی عراق و چگونگی حل مسائل و مشکلات بررسی شدند.

فواد حسین رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان اعلام کرد کە بارزانی، علاوی و نجیفی بر سر چهار بند توافق کردند.

همچنین شنیده شده که کردها حاضرند اگر پیش‌شرط‌هایشان مورد قبول بغداد قرارگیرد، ایجاد «کنفدراسیون» در عراق را بپذیرد.

ایادعلاوی نیز از گفتگو و نتایج این دیدار ابراز رضایت کرده است.

همه‌پرسی استقلال اقلیم خودمختار کردستان عراق٬ سوم مهرماه٬ در سه استان اقلیم کردستان به علاوه برخی مناطق مورد منازعه میان اقلیم و دولت عراق و همچنین در برخی از مراکز رای‌گیری خارج از عراق برگزار شد.
بر اساس اعلام کمیسیون عالی همه‌پرسی و انتخابات اقلیم کردستان عراق٬ ۹۲.۷۳ درصد از رای‌دهندگان به این همه‌پرسی رای مثبت داده‌اند. این همه پرسی از سوی دولت مرکزی عراق و همسایگان اقلیم کردستان رد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »