حصول توافقات اولیه برای آغاز گفت‌وگو میان بغداد و اربیل

زیتون– رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان٬ خبر از توافق بارزانی و دوتن از معاونان رییس جمهوری عراق برای حل اختلافات میان اربیل و بغداد داد.
وب‌سایت کرد پرس  به مقل از «روداو» خبر داد که در پی دیدار و گفت‌وگو میان رییس اقلیم کردستان و علاوی و نجیفی بر سر چهار بند در راستای حل اختلافات میان اربیل و بغداد توافق کرده‌اند. 

این نشست امروز (شنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت جلال طالبانی در شهر سلیمانیه عراق برگزار شد.

بر اساس اطلاعیه ریاست اقلیم کردستان، در نشست سه جانبە میان مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان و ایاد علاوی و اسامع نجیفی معاونان رییس جمهور عراق وضعیت کنونی عراق و چگونگی حل مسائل و مشکلات بررسی شدند.

فواد حسین رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان اعلام کرد کە بارزانی، علاوی و نجیفی بر سر چهار بند توافق کردند.

همچنین شنیده شده که کردها حاضرند اگر پیش‌شرط‌هایشان مورد قبول بغداد قرارگیرد، ایجاد «کنفدراسیون» در عراق را بپذیرد.

ایادعلاوی نیز از گفتگو و نتایج این دیدار ابراز رضایت کرده است.

همه‌پرسی استقلال اقلیم خودمختار کردستان عراق٬ سوم مهرماه٬ در سه استان اقلیم کردستان به علاوه برخی مناطق مورد منازعه میان اقلیم و دولت عراق و همچنین در برخی از مراکز رای‌گیری خارج از عراق برگزار شد.
بر اساس اعلام کمیسیون عالی همه‌پرسی و انتخابات اقلیم کردستان عراق٬ ۹۲.۷۳ درصد از رای‌دهندگان به این همه‌پرسی رای مثبت داده‌اند. این همه پرسی از سوی دولت مرکزی عراق و همسایگان اقلیم کردستان رد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »