زیتون– تعدادی از زندانیان سیاسی سابق و خانواده‌های آنان برای ملاقات با مهدی کروبی٬ از رهبران جنبش سبز به بیمارستان قلب شهید رجایی مراجع کردند.
به گزارش «زیتون»، مامورین امنیتی ضمن جلوگیری، به ملاقات کنندگان گفتند که این رهبر در حصر جنبش سبز٬ ممنوع الملاقات است و تنها اعضای خانواده او در ساعات مشخصی می‌توانند با او دیدار داشته باشند. اما گلهایی که برای او برده بودند را قبول کردند و وعده دادند آنها به دست مهدی کروبی می‌رسانند.
صبح امروز فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، خبر داد که آنژیوگرافی همسرش به پایان رسیده و او به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شده است. پیش از این از ملاقات نمایندگان مجلس نیز با مهدی کروبی ممانعت به عمل آمده بود. محمدرضا تابش، محمود صادقی، الیاس حضرتی و احمد مازنی ازجمله نمایندگانی هستند که این درخواست را مطرح کرده‌ بودند.
مهدی کروبی روز یکشنبه هشتم مرداد دوباره به دلیل پایین بودن ضربان قلبش در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود.
وی هفته گذشته نیز به دلیل پایین بودن ضربان قلب در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری و عمل «ای. پی.اس» قلب برای او انجام شد. این رهبر در حصر جنبش سبز پس از آن به محلی که در آن در حصر خانگی به سر می برد، بازگردانده شد.
به دنبال آن، خانوادهٔ مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده خبر دادند که روند درمان او «نیمه‌کاره» رها شده و وی روز جمعه ششم مرداد ماه مجدداً با عارضه قلبی مواجه شده است.
خانواده مهدی کروبی همچنین در بیانیه دیگری در روز شنبه هفتم مرداد از «تلاش نماینده وزارت اطلاعات در مختل کردن عامدانه روند درمانى» و «مانع‌شدن از پیگیری امور درمانی محصورین» ​انتقاد کردند.
در این بیانیه، دولت حسن روحانی و وزارت اطلاعات، در کنار آن‌چه «شخص حاکم» و «سیستم فشل قضایی» نامیده شد، «مسئول جان» محصورین توصیف شدند.
خانواده مهدی کروبی گفتند نماینده وزارت اطلاعات از آغاز فعالیت خود، دست به ایجاد «موانع متعدد برای محصورین و آزار و اذیت دو خانواده کروبی و موسوی» زده‌است.
بر اساس این بیانیه، نماینده وزارت‌ اطلاعات «ماموریت» و «رسالت تعریف‌شده‌ای» برای «مختل کردن روند درمان، مانع‌شدن از پیگیری امور درمانی محصورین» و «ستاندن تدرجی جان کروبی و موسوی» دارد.

بازگشت به صفحه اول