زیتون– انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به وضعیت سلامتی رهبران محصور جنبش سبز، اظهار نگرانی کرد.
در این بیانیه آمده است که این انجمن، بنابر «وظیفه و رسالت حرفه‌ای و اجتماعی خود»، با ابراز نگرانی شدید از اخبار منتشرشده پیرامون «وضعیت سلامتی آقایان موسوی، کروبی و سرکار خانم رهنورد»، تداوم شرایط فعلی را «غیرقانونی»، «غیر منصفانه» و «غیر عالادنه» دانسته و لذا از مسئولان مرتبط می‌خواهد که فرصت‌ها را در جهت ایجاد همدلی و اتحاد ملی مغتنم بشمارند. بی شک حل چنین مساله ای و رفع محدودیتها نه نشان از ضعف، بلکه ابتکاری مدبرانه و گامی موثر برای کاستن از تهدیدات علیه منافع ملی و ایجاد وحدت ملی خواهد بود.
متن بیانیه که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته٬‌به شرح زیر است:
بسمه تعالی
«اِنتَهِزُوا فُرَصَ الخَیرِ ؛ فإنّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ »
فرصتهاى خوب را دریابید؛ زیرا فرصتها همچون ابر مى گذرند.
حضرت علی (ع)
ملت شریف ایران
«حصر و محصورین» از واژگانی است که طی سالیان اخیر، در جامعه ایرانی بار معنایی خاص پیدا کرده است، که حکایت از تحمیل محدودیتها و شرایط خاص اجتماعی-سیاسی بر آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد داشته است.
مساله‌ای مهم و ملی که هرچند وقت یکبار با انتشار خبری از وضعیت سلامتی محصورین در رسانه‌ها، مورد توجه دوباره افکار عمومی قرار گرفته و باز ضرورت حل این مساله بیش از پیش اولویت پیدا می کند، اما متاسفانه با وجود ضرورت تدبیر و تعجیل در حل آن، این مهم همچنان بلاتکلیف و مشمول زمان قرار گرفته و لاینحل باقی مانده است.
حصر و محدودیت های غیر قانونی اعمال شده بر محصورین، دارای ابعاد مختلف و اثرات سوء سیاسی و اجتماعی، در عرصه ی داخلی و خارجی بوده است،لذا تلاش برای حل مساله و رفع موانع پیش رو، نشان از تدبیر دست اندرکاران و تصمیم گیران نظام و نیز خیرخواهی در مقیاسی ملی خواهد داشت، و یقینا هر جایگاه و جریانی در گذشته نمانده و در این راستا بکوشد مورد تقدیر و قضاوت مثبت افکار عمومی خواهد بود.
لاینحل نمایاندن مساله توسط برخی افراد و جریانات و تداوم وضعیت موجود تبعات و پیامدهای مثبتی برای نظام جمهوری اسلامی بدنبال نخواهد داشت همچنان که تجربه چند سال اخیر نیز، آن را اثبات کرده است.

«انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران»، بنا بر وظیفه و رسالت حرفه‌ای و اجتماعی خود، با ابراز نگرانی شدید از اخبار منتشرشده پیرامون وضعیت سلامتی آقایان موسوی، کروبی و سرکار خانم رهنورد، تداوم شرایط فعلی را عیرقانونی، غیر منصفانه و غیر عالادنه دانسته و لذا از مسئولان مرتبط می خواهد که فرصتها را در جهت ایجاد همدلی و اتحاد ملی مغتنم بشمارند، بی شک حل چنین مساله یی و رفع محدودیتها نه نشان از ضعف، بلکه ابتکاری مدبرانه و گامی موثر برای کاستن از تهدیدات علیه منافع ملی و ایجاد وحدت ملی خواهد بود.

هفتم مردادماه نود وشش
انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

بازگشت به صفحه اول