زیتون– وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی خبر داد که دختران میرحسین و رهنورد در ملاقات دیشب متوجه شده‌اند این رهبر در حصر جنبش سبز از «نوسان شدید فشارخون و سرگیجه شدید» رنج می‌برد.
این رهبر در حصر جنبش سبز مدت طولانی است که به سرگیجه مبتلا شده و متاسفانه این بیماری درمان‌نشده و دلایل آن نیز بررسی و مشخص نشده است.
فرزندان میرحسین موسوی خبر داده‌اند که بیماری سرگیجه اکنون شدت یافته است و همچنین مشکل کلیه‌ وی طولانی و مزمن شده است که نگران‌کننده و نیازمند بررسی عمیق‌تر است.
در ملاقات روز گذشته زهرا رهنورد تأکید کرد که حال آقای موسوی در هفته‌های اخیر بخصوص هفته جاری اصلاً مساعد نبوده است به‌گونه‌ای که هنگام راه رفتن باید مدام کنار ایشان حضورداشته باشد که سرگیجه و نوسانات و افت شدید فشارخون موجب حادثه و مشکل جدید نشود.
میرحسین موسوی در پاسخ به گلایه دختران از سکوت پدر درباره سلامتی‌اش گفته است این واقعیت را باید پذیرفت که ما در زندان هستیم.
پزشکان مسئول از ماه‌ها پیش در جریان ناراحتی جسمی میرحسین موسوی، قرارگرفته‌اند اما پیگیری و پاسخ مشخصی بابت مسائل ایشان نداشته‌اند.
این اولین بار نیست که میرحسین موسوی به دلیل عوارض حصر طولانی مدت و فقدان مراقبت های پزشکی لازم دچار بیماری شده است.
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی سه رهبر جنبش سبز در سال ۸۸ بودند که از بهمن ۸۹ در بازداشت خانگی یا حصر به سر می برند.
آنها به بازداشت خود معترض هستند و می گویند بدون محاکمه، بازداشت خانگی آنها غیر قانونی است.
شکسته شدن حصر از اولین خواسته‌های مردم در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و دوازدهم بود که به رغم وعده حسن روحانی، هنوز محقق نشده است.

بازگشت به صفحه اول