احمد خاتمی هم خواستار نزدیکی دلها به هم شد

زیتون- سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر لزوم رعایت تقوا پس از انتخابات تاکید کرد و گفت:« باید بعد از انتخابات کدورت‌ها را کنار بگذاریم. ما در هفتم اسفند سی و ششمین انتخابات بعد از انقلاب را پشت سر گذاشتیم که یک جشن سیاسی است و خوب نیست کدورت‌ها، این جشن سیاسی را تلخ کند؛ بنابراین امیدواریم با کنار گذاشتن کدورت‌ها جامعه ما به یک جامعه بهشتی تبدیل شود.»

139412141500189197268324

او افزود:« تلاش کنیم دل‌ها را به هم نزدیک کنیم. به هر حال انتخابات فضای مخصوص خود را دارد. صابون انتخابات به تن من هم خورده است اما اکنون کار بزرگ اخلاق‌مدارانه این است که عده‌ای پادرمیانی کنند و کدورت‌ها را تبدیل به صفا و آشتی کنند و به جای راه‌انداختن جشن پیروزی دل‌ها را به هم نزدیک کنیم. حتی به آن‌هایی که رای نیاوردند بگوییم دستتان درد نکند که باعث شور انتخابات شدید.»

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت پرهیز از تضعیف نظام اسلامی تاکید کرد:« کسی که حکومت دینی را تقویت کند فرهنگ اطاعت از خدا را در جامعه تقویت کرده است. امروز چنین نظامی بر ما حاکم است اگر من رای نیاوردم حق قانونی‌ام است که اگر تخلفی وجود دارد اعتراض کنم اما حق زیر سوال بردن شورای نگهبان و وزارت کشور را ندارم زیرا این‌ها نهادهای قانونی هستند. البته اعتراض تضعیف نیست اما تضعیف نهادهای اجرایی انتخابات با تقوا در تعارض است.» خاتمی با بیان اینکه راه نیافتگان به مجلس باید به کاندیداهای منتخب تبریک بگویند و برنامه‌هایشان را در اختیار آن‌ها بگذارند، ادامه داد:« در آتش اختلاف و تفرقه ندمید. هم قبل، هم حین و هم بعد از برگزاری انتخابات دشمن به دنبال چند قطبی کردن جامعه بوده، هست و خواهد بود. لذا دشمن را ناکام بگذارید. ایجاد اختلاف و تفرقه مصداق گناه است.» وی دامن زدن به شایعات را حرام دانست و اظهار کرد:« پخش شایعات همیشه گناه و معصیت است به خصوص بعد از انتخابات دشمن می‌خواهد شیرینی این جشن بزرگ را با پراکندن اختلافات از کام مردم بگیرد. من امیدوارم با رعایت این نکات حماسه بزرگ مردم مایه انسجام، استحکام و تقویت نظام اسلامی شود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »