زیتون- یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، نسبت به وضعیت سلامتی باقر نمازی، از مقام های سابق این سازمان که اخیرا در ایران زندانی شد ابراز نگرانی کرده است.

160224193048_namazi_624x351__nocredit

همسر باقر نمازی هفته پیش در صفحه فیس بوک خود نوشت که شوهرش دستگیر و به زندان اوین منتقل شده است. پسر آنها سیامک نمازی از آبان ماه تحت بازداشت بوده و دولت ایران هنوز اتهامات آنها که شهروندی دوگانه ایران و آمریکا را دارند اعلام نکرده است.

بی بی سی فارسی در خصوص اعتران یونیسف به این بازداشت، نوشت: این نهاد بین المللی در بیانیه ای گفت که باقر نمازی به عنوان نماینده این سازمان در کشورهای سومالی، کنیا، مصر و سایر کشورها خدمت کرده و در سال ۱۹۹۶ بازنشسته شده است. در این بیانیه آمده است: “مقام های کنونی و سابق یونیسف عمیقا نگران سلامت و وضعیت باقر نمازی هستند. ما امیدواریم که او به زودی نزد همسر و عزیزانش برگردد.”

به گفته افی نمازی، همسرش باقر که ۸۰ سال دارد از مشکل جدی قلبی و بیماری‌های دیگر رنج می‌برد و نیاز به دارو و رسیدگی دارد. او دستگیری باقر نمازی را خبری “حیرت‌آور و غم‌انگیز” خواند و نوشت زندانی شدن هم‌زمان پسر و همسرش “کابوسی است که قابل توصیف نیست”.

 

بازگشت به صفحه اول