رای تهران انگلیسی بود

زیتون- حسین الله کرم، رئیس کنونی شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله در گفتگو با «رویداد۲۴» در مورد آرای تهران و نتایج انتخابات در این شهر گفت:«در انتخابات به نظر می‌رسد دو رای وجود داشت، یکی رای انگلیسی یکی رای ایرانی؛ رای انگلیسی عمدتا در ارتباط با مسئله شورای نگهبان مطرح بود که تنها به تهران محدود نمی‌شد و به کل کشور مربوط بود که خواستار آن بود هشت نفر به خبرگان وارد نشوند، از آنجایی که موفق شدند از ورود دو نفر جلوگیری کنند این نشان دهنده شکست رای انگلیسی است. یک رای ایرانی هم بود که عمدتا در ارتباط با تداوم برجام مطرح بود. از آنجایی که کسانی که به این جریان رای دادند فکر می‌کنند برجام می‌تواند مشکلات کشور را حل کند به این جریان رای دادند در حالیکه به نظر من تجدید برخی از تحریم‌ها نشان دهنده این وضعیت نیست و این آرا در آینده‌ای نزدیک دچار ریزش می‌شود.»

29268_467

او آرای مردم در تهران را به دو دسته انگلیسی و ایرانی تقسیم کرد و تاکید کرد که رای انگلیس در تهران شکست خورده است. او عدم انتخاب دونفر از هشت نفر را دلیل این شکست دانست و آنها را به این شرح معرفی کرد:«رای انگلیسی در پی عدم رای آوری هشت تن از آیات عظام یعنی جنتی، مصباح، یزدی، شاهرودی، علم الهدی، صادق لاریجانی، رئیسی، سیداحمد خاتمی و مومن بود که فقط دو تن از آنها رای نیاوردند، بنابراین رای انگلیسی شکست خورد.»

حسین الله کرم به استناد نزدیک یک میلیون رای اصولگرایان در تهران آنها را در این انتخابات شکست خورده نداست و عدم اقبال عمومی به اصولگرایان را حاصل بحث برجام و مهندسی رای توسط انگلیس ها دانست.

از نظر رییس شورای هماهنگی نیروهای حزب الله، بحث تاثیر گذاری «مهندسی رای انگلیسی» در تهران به معنای زیر سوال بردن نهادهای امنیتی در داخل کشور نیست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن بخشیده‌اند. اندیشه‌های قومیت‌گرا که خود را از نظر سیاسی در

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در ایران می‌گذرد. این فیلم

ادامه »

شریعت همچون شریعه (آبشخور رودخانه) صفا و خلوص خود سرچشمه را در بستر تاریخ با رنگ و رسوبات آداب و

ادامه »