ورود کمیسیون امنیت ملی به موضوع دیدار رئیسی با نماینده پوتین

شائبه دخالت روسیه در انتخابات ایران

زیتون– علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار توضیح وزارت امورخارجه درباره دیدار ابراهیم رییسی با نماینده ویژه ولادیمیر پوتین شد.
رحیمی با اشاره به این‌که این مساله در جلسه آتی این کمیسیون مطرح و از وزارت امورخارجه درباره آن توضیح خواسته خواهد شد، گفت: «ارزیابی بیرونی و کلی از این حرکت چنین است که رییسی به‌ عنوان نامزد ریاست جمهوری، نه تولیت آستان قدس رضوی، این کار را انجام داده که به‌طور کامل خارج از پروتکل‌های تشریفاتی دیدار با مقامات خارجی است و انتظار می‌رود تا وزارت امور خارجه در این رابطه به توضیح بپردازد».
این نماینده مجلس با اشاره به اسناد مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، خواستار رفتار «محتاطانه» در این زمینه شد و گفت: «هر جور که به این دیدار نگریسته شود، شائبه دخالت در انتخابات در آن دیده می‌شود.»
رحیمی اضافه کرد که اگر این دیدار «براساس تبلیغات انتخاباتی صورت گرفته و خارج از پروتکل محقق شده باشد که به نظر می‌رسد در چهارچوب برنامه‌های انتخاباتی می‌گنجد، باید وزارت خارجه درباره آن توضیح دهند که ابراهیم رئیسی چه مبنایی را برای آن مدنظر داشته است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ورود کمیسیون امنیت ملی به موضوع دیدار رئیسی با نماینده پوتین

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »