قرار داد خرید بیست فروند هواپیمای مسافربری کوچک نهایی شد

زیتون– شرکت ایران ایر قرارداد خرید بیست فروند هواپیما از شرکت ATR (شرکت مشترک ایتالیا و فرانسه) را نهایی کرد.
به گزارش عصر ایران ، براساس این قرارداد این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰ فروند هواپیمای ATR72-600 را در اختیار ایران‌ایر قرارمی دهد که چهار فروند از این هواپیماها تا یک ماه آینده و پس از تست مراحل فنی به تهران منتقل می‌شود.
این هواپیماها توانایی طی کردن مسافت بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر را دارند.
به گفته فرهاد پرورش مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی رقم قرارداد خرید این هواپیماها حدود ۴۰۰ میلیون دلار است. شرکت ATR اعلام آمادگی کرده که هشت فروند از این هواپیماها را با ارائه فاینانس حمایت مالی کند.
در قرارداد ATR با ایران‌ایر قید شده که در صورت توافق دو طرف امکان آن وجود خواهد داشت که این توافق به خرید ۲۰ فروند هواپیمای دیگر نیز بینجامد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »