حسن روحانی: تلاش دولت این بوده که فضای کشور در «همه زمینه‌ها کمتر امنیتی» باشد

زیتون- حسن روحانی، رییس جمهوری، در نشست مطبوعاتی گفت تلاش دولت وی این بوده که فضای کشور در «همه زمینه‌ها کمتر امنیتی» باشد.
روحانی در پاسخ به سوالی پیرامون بازداشت مدیران چند کانال تلگرام گفت: «یکی از وعده‌های دولت این بوده که مردم آزادی را بهتر لمس کنند.»
رییس‌جمهوری با انتقاد از بازداشت متهمان در روزهای آخر هفته یا روزهای آعاز تعطیلات و اظهار امیدواری برای تغییر این رویه از سوی قوه قضاییه، گفت: «من همان زمان به وزیر کشور و اطلاعات دستور دادم که این مسئله را پی گیری کند.»
به گفته روحانی گزارش وزیر اطلاعات حاکی از این بود که افراد بازداشتی «جرمی مرتکب نشدند» و وزیر کشور نیز اظهار امیدواری کرد که مساله «به زودی» حل شود.
روحانی در پایان گفت: «گزارشی در این زمینه به من داده اند که امیدوارم درست نباشد. اما اگر اگر درست باشد، مردم را در جریان خواهم گذاشت.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »