نخست وزیر سوئد: حمله تروریستی بود

زیتون- نخست وزیر و مقام‌های اطلاعاتی و امنیتی سوئد، حمله امروز یک کامیون به مردم در یک مرکز خرید را «اقدامی تروریستی» توصیف کردند.
استفان لوفون، نخست وزیر سوئد، در یک نشست خبری گفت: «همه چیز حاکی از آن است که برخورد کامیون به یک مرکز خرید در استکلهم یک حمله تروریستی است».
دستگاه‌های امنیتی سوئد نیز اعلام کردند حمله باکامیون در استکهلم احتمالا یک اقدام تروریستی است.
عصر امروز راننده یک دستگاه کامیون در شهر استکهلم پایتخت سوئد، با زیر گرفتن عابران، موجب مرگ سه نفر شده است. در این حادثه چند نفر نیز زخمی شده‌اند. این حادثه در مقابل یک مرکز خرید اتفاق افتاده است.
اسکای نیوز به نقل از پلیس استکهلم نوشت در «نقاط مختلف این شهر» صدای «تیراندازی» شنیده شده است. هنوز اطلاعات دقیقی از نوع تیراندازی‌ها و تلفات احتمالی در دست نیست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »