مولوی فضل الرحمن کوهی بازداشت شد

زیتون- مولوی فضل الرحمن کوهی، امام جمعه اهل سنت پشامگ سرباز، که روز دوشنبه به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده بود، بازداشت شد.
کمپین فعالین بلوچ در وب سایت خود خبر داد که فضل‌الرحمن کوهی، روز دوشنبه ۱۴ فروردین به دادگاه ویژه روحانیت مراجعه کرد و چند ساعت پس از حضور و پایان وقت اداری، به همراهان وی گفته شد: «بروید مولوی شب مهمان ما است و انتظار شما در اینجا برای شما بد تمام می شود.» به همراهان او گفته شده دلیل بازداشت کوهی «کوتاه نیامدن از مواضع» است.
به نوشته این سایت پس از بازداشت فضل‌الرحمان کوهی، جمعی از مردم سرباز در اعتراض به بازداشت موقت امام جمعه پشامگ سرباز اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی نمودند. این اعتراض‌ها در نهایت منجر به آتش زدن لاستیک خودرو و بستن جاده ترانزیتی سرباز – چابهار شد.
فضل‌الرحمان کوهی پیش از این از اقدام‌های سپاه پاسداران برای اعزام جوانان اهل سنت به سوریه انتقاد کرده بود.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »