دستگیری پیمان کوشک‌باغی در زمان ملاقات با همسرش آزیتا رفیع‌زاده در اوین

زیتون- «پیمان کوشک‌باغی» همسر «آزیتا رفیع‌زاده» زندانی بهایی، پیش از ظهر امروز یک‌شنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۴، در زمانی که به ملاقات همسرش به زندان اوین مراجعه کرده بود دستگیر شد.

این شهروند بهایی در سالن ملاقات زندان اوین و در زمانی بازداشت شده که گفته شده «موفق به دیدار همسرش نیز نشده است.» برخی از فعالان مدنی گفته‌اند که «پیمان کوشک‌باغی» به دلیل اجرای حکم ۵ سال حبس خود بازداشت شده است.

این در حالی است که «آزیتا رفیع‌زاده»، شهروند بهایی و مدرس موسسه آموزشی عالی بهاییان (BIHE) نیز هم‌اکنون در حال سپری کردن حکم پنج سال زندان خود در بند زنان زندان اوین است.

پیش‌تر «پیمان کوشک‌باغی» به اتهام همکاری با دانشگاه بهاییان بازداشت و محاکمه شده بود. او در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، و همسرش «آزیتا رفیع‌زاده» در خردادماه ۱۳۹۳، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه»، به اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیر قانونی در موسسه آموزشی (BIHE)» به ترتیب به تحمل ۵ و ۴ سال حبس تعزیزی محکوم شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی خبرداد که: حکم «آزیتا رفیع‌زاده» در بهمن‌ماه ۱۳۹۳ و همچنین حکم «پیمان کوشک‌باغی» در مهرماه ۱۳۹۴، از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید و به اجرای احکام ارسال شد.

Payman-Koshkbaghi1-kampain.info_
این زوج بهایی پیش‌تر در اول خردادماه ۱۳۹۰، به دنبال هجوم نیروهای امنیتی به منازل اساتید موسسه «آموزش عالی بهاییان» بازداشت شدند. «نیروهای امنیتی مطالب مربوط به دیانت بهایی، از جمله کتاب‌ها و عکس‌های روی دیوار، دیوارنوشته‌ها و جزوه‌ها و سی‌دی‌ها، لپ‌تاپ و هارد کامپیوتر آنها را صورتجلسه کرده و با خود می‌برند.»

آنها پس از اخذ تعهد مبنی بر قطع همکاری با این «دانشگاه غیر قانونی» و همچنین قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد شدند.

«آزیتا رفیع‌زاده» ۳۵ ساله به همراه همسرش «پیمان کوشک‌باغی»، فرزند ۶ ساله‌ای به نام «بشیر دارند» که در مقطع پیش دبستانی تحصیل می‌کند. مادر این فرزند پیش‌تر از «خدابخشی» معاون دادستان درخواست کرده بود که حکم او و همسرش همزمان اجرا نشود تا یکی از آنها بتواند از فرزند خردسالشان مراقبت کند. در مقابل «خدابخشی» گفته: «هیچ ماده قانونی وجود ندارد مگر اینکه رافت اسلامی شامل حالتان بشود.»

«آزیتا رفیع‌زاده» از سال ۱۳۸۱ با موسسه عالی آموزشی بهاییان (BIHE) همکاری و در رشته مهندسی کامپیوتر تدریس کرده است. او دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر را در موسسه آموزش عالی بهاییان (BIHE) گذرانده و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در همین رشته از دانشگاهی در هند دریافت کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر قدرقدرت) امانوئل لویناس فیلسوف نامدار آن‌روزها در مصاحبه‌ای  رادیویی که درباره

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی از دعاهای نیکویی که

ادامه »

به نظر می‌رسد تعابیر و اصطلاح‌سازی‌هایی چون “یکدست‌سازی حاکمیت” و “خالص‌سازی” که اخیراً باب شده وافی به مقصود نیست. ساختار

ادامه »