نتایج انتخابات مجلس در مشهد اعلام شد

زیتون- فرماندار مشهد از آمار تفکیکی نتایج انتخابات مجلس در مشهد خبر داد.

سایت فرار رو گزارش داده است که رضا منصوری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اتمام انتخابات، شمارش در شعب حوزه انتخابیه حدود ۱۹ ساعت به طول انجامید که بلافاصله به محض ورود صندوق‌ها به فرمانداری، اقدامات لازم انجام شد.

فرماندار مشهد افزود: بر اساس دستورالعمل، صورت جلسه نهایی هر شعبه باید هم در سامانه هیئت نظارت و هم تجمیع هیئت اجرایی که سامانه تجمیع وزارت کشور بود، وارد و تأیید می‌شد که این موضوع تا ساعات اولیه بامداد امروز به طول انجامید.

وی ادامه داد: به لحاظ اینکه برگه صورت جلسه نهایی تک تک هر حوزه به امضاء فرماندار رسیده و در سامانه وزارت کشور قرار می‌گرفت هزار و ۱۵۹ صورتجلسه که ۲ صورتجلسه برای هر شعبه بود تا ساعت ۱۵:۳۰ امروز طول کشید که این موضوع سبب شد تا اسامی کمی با تاخیر اعلام شود.

منصوری بیان کرد: بعد از ورود و تأیید آخرین تعرفه صندوق، صورتجلسه نهایی و نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در مشهد و کلات صادر شد و در جلسه مشترک با هیئت نظارت و اجرایی مورد بررسی و تطبیق قرار گرفت و نتیجه انتخابات دهمین دوره مجلس اعلام شد.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: کل تعرفه که به نام رأی‌دهندگان صادر شده یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۸۲۷ برگه بود که از این تعداد برگه‌های مأخوذه صحیح و باطله یک میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۳۹ برگ رأی صحیح ملاک محاسبه قرار گرفت.

وی با اشاره به آراء نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیرحسین قاضی‌زاده با ۳۸۴ هزار و ۷۷ رأی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با ۳۳۷ هزار و ۷۳۴ رأی، حجت‌الاسلام حسین حسین‌زاده بحرینی با ۳۵۳ هزار و ۱۱۸ رأی، رضا شیران خراسانی با ۳۴۳ هزار و ۷۲۲ رأی و جواد کریمی قدوسی با ۳۲۴ هزار و ۴۵۰ رأی به عنوان منتخبین مردم مشهد و کلات به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

منصوری افزود: نفرات ششم تا بیستم نیز به ترتیب حسین امینی ۲۷۲ هزار و ۷۰ رأی، نسری یوسفی، ۲۵۱ هزار و ۱۸۵ رأی، علیرضا شهریاری ۲۴۰ هزار و ۲۱۹ رأی، محمدرضا کلایی ۲۳۵ هزار و ۶۹۵ رأی، سالاری ۲۲۶ هزار و ۶۴۵ رأی، جواد آرین‌منش ۷۴ هزار و ۷۹۳ رأی، مجید خدایی ۴۷ هزار و ۵۷۴ رأی، سیدجواد حسینی طباطبایی ۴۳ هزار و ۶۲۳ رأی، توسلی زاده ۳۳ هزار و  ۸۰۱ رأی، سید هادی طباطبایی ۳۰ هزار و ۴۸۹ رأی، قنبری ۲۹ هزار و  ۱۷۰ رأی، برادران خلخالی ۲۵ هزار و ۲۱۵ رأی، سید حسین کامیاب ۲۰ هزار و ۵۳۲ رأی، سیدمحمد مرتضوی ۱۶ هزار و ۱۹۳ رأی و الهام شاکری ۱۶ هزار و   ۱۰۴ رأی را کسب کردند.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: هیئت‌های اجرایی موظفند تا دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات، شکایت واصله را بپذیرند و حداکثر ظرف ۷ روز به این شکایات رسیدگی می‌شود.

وی در ارتباط با تاخیر در اعلام نتایج تصریح کرد: در شعبات ثبت‌نام برای اخذ رأی حالت الکترونیک داشت و در هر شعبه پس از پایان اخذ رأی، صورت جلسه باید به سامانه برگشت زده شود بنابراین چون از طریق سامانه بوده و  به طور دستی امکان محاسبه وجود نداشت تا سامانه اجازه ندهد، امکان مشاهده جمع‌بندی نتایج و اعلام آن وجود نداشت.

منصوری با اشاره به اینکه جمع بندی نهایی برای حوزه مشهد و کلات در سامانه قابل دسترسی نبود، گفت: زمانی قابل دسترسی شد که آخرین صندوق در سامانه تأیید شد و سامانه جمع‌بندی خود را اعلام کرد، درنتیجه دلیل دیر اعلام شدن نتایج، زمانبر بودن پروسه ثبت آراء در سامانه است.

فرماندار مشهد در ارتباط با تخلف انتخاباتی نیز اظهار کرد: مورد تخلف در حرم مطهر رضوی داشتیم که بلافاصله بعد از گزارش تخلف در توزیع لیست در حرم، به قاضی کشیک اعلام شد و در محل حاضر شدند که مقداری از برگه‌ها جمع و برخورد قانونی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: هیچ صندوقی ابطال نشد و در داخل شعبه‌های اخذ رأی هیچ موردی که بتواند در رأی‌گیری خللی ایجاد کند نداشتیم.

منصوری در پایان یادآور شد: عده‌ای طبق گزارش‌هایی که از شبکه‌های مجازی به دست آورده بودند توقعی برای آنها در انتخابات ایجاد شده بود که کاملا غیر واقعی بود و در جلسه‌ای که استاندار داشتند توضیحات لازم برای این موضوع داده شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه خود موضوعات مهمی را عنوان کرده است از جمله «اجرای بدون

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی

ادامه »