نتایج انتخابات مجلس در مشهد اعلام شد

زیتون- فرماندار مشهد از آمار تفکیکی نتایج انتخابات مجلس در مشهد خبر داد.

سایت فرار رو گزارش داده است که رضا منصوری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اتمام انتخابات، شمارش در شعب حوزه انتخابیه حدود ۱۹ ساعت به طول انجامید که بلافاصله به محض ورود صندوق‌ها به فرمانداری، اقدامات لازم انجام شد.

فرماندار مشهد افزود: بر اساس دستورالعمل، صورت جلسه نهایی هر شعبه باید هم در سامانه هیئت نظارت و هم تجمیع هیئت اجرایی که سامانه تجمیع وزارت کشور بود، وارد و تأیید می‌شد که این موضوع تا ساعات اولیه بامداد امروز به طول انجامید.

وی ادامه داد: به لحاظ اینکه برگه صورت جلسه نهایی تک تک هر حوزه به امضاء فرماندار رسیده و در سامانه وزارت کشور قرار می‌گرفت هزار و ۱۵۹ صورتجلسه که ۲ صورتجلسه برای هر شعبه بود تا ساعت ۱۵:۳۰ امروز طول کشید که این موضوع سبب شد تا اسامی کمی با تاخیر اعلام شود.

منصوری بیان کرد: بعد از ورود و تأیید آخرین تعرفه صندوق، صورتجلسه نهایی و نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در مشهد و کلات صادر شد و در جلسه مشترک با هیئت نظارت و اجرایی مورد بررسی و تطبیق قرار گرفت و نتیجه انتخابات دهمین دوره مجلس اعلام شد.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: کل تعرفه که به نام رأی‌دهندگان صادر شده یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۸۲۷ برگه بود که از این تعداد برگه‌های مأخوذه صحیح و باطله یک میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۳۹ برگ رأی صحیح ملاک محاسبه قرار گرفت.

وی با اشاره به آراء نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیرحسین قاضی‌زاده با ۳۸۴ هزار و ۷۷ رأی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با ۳۳۷ هزار و ۷۳۴ رأی، حجت‌الاسلام حسین حسین‌زاده بحرینی با ۳۵۳ هزار و ۱۱۸ رأی، رضا شیران خراسانی با ۳۴۳ هزار و ۷۲۲ رأی و جواد کریمی قدوسی با ۳۲۴ هزار و ۴۵۰ رأی به عنوان منتخبین مردم مشهد و کلات به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

منصوری افزود: نفرات ششم تا بیستم نیز به ترتیب حسین امینی ۲۷۲ هزار و ۷۰ رأی، نسری یوسفی، ۲۵۱ هزار و ۱۸۵ رأی، علیرضا شهریاری ۲۴۰ هزار و ۲۱۹ رأی، محمدرضا کلایی ۲۳۵ هزار و ۶۹۵ رأی، سالاری ۲۲۶ هزار و ۶۴۵ رأی، جواد آرین‌منش ۷۴ هزار و ۷۹۳ رأی، مجید خدایی ۴۷ هزار و ۵۷۴ رأی، سیدجواد حسینی طباطبایی ۴۳ هزار و ۶۲۳ رأی، توسلی زاده ۳۳ هزار و  ۸۰۱ رأی، سید هادی طباطبایی ۳۰ هزار و ۴۸۹ رأی، قنبری ۲۹ هزار و  ۱۷۰ رأی، برادران خلخالی ۲۵ هزار و ۲۱۵ رأی، سید حسین کامیاب ۲۰ هزار و ۵۳۲ رأی، سیدمحمد مرتضوی ۱۶ هزار و ۱۹۳ رأی و الهام شاکری ۱۶ هزار و   ۱۰۴ رأی را کسب کردند.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: هیئت‌های اجرایی موظفند تا دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات، شکایت واصله را بپذیرند و حداکثر ظرف ۷ روز به این شکایات رسیدگی می‌شود.

وی در ارتباط با تاخیر در اعلام نتایج تصریح کرد: در شعبات ثبت‌نام برای اخذ رأی حالت الکترونیک داشت و در هر شعبه پس از پایان اخذ رأی، صورت جلسه باید به سامانه برگشت زده شود بنابراین چون از طریق سامانه بوده و  به طور دستی امکان محاسبه وجود نداشت تا سامانه اجازه ندهد، امکان مشاهده جمع‌بندی نتایج و اعلام آن وجود نداشت.

منصوری با اشاره به اینکه جمع بندی نهایی برای حوزه مشهد و کلات در سامانه قابل دسترسی نبود، گفت: زمانی قابل دسترسی شد که آخرین صندوق در سامانه تأیید شد و سامانه جمع‌بندی خود را اعلام کرد، درنتیجه دلیل دیر اعلام شدن نتایج، زمانبر بودن پروسه ثبت آراء در سامانه است.

فرماندار مشهد در ارتباط با تخلف انتخاباتی نیز اظهار کرد: مورد تخلف در حرم مطهر رضوی داشتیم که بلافاصله بعد از گزارش تخلف در توزیع لیست در حرم، به قاضی کشیک اعلام شد و در محل حاضر شدند که مقداری از برگه‌ها جمع و برخورد قانونی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: هیچ صندوقی ابطال نشد و در داخل شعبه‌های اخذ رأی هیچ موردی که بتواند در رأی‌گیری خللی ایجاد کند نداشتیم.

منصوری در پایان یادآور شد: عده‌ای طبق گزارش‌هایی که از شبکه‌های مجازی به دست آورده بودند توقعی برای آنها در انتخابات ایجاد شده بود که کاملا غیر واقعی بود و در جلسه‌ای که استاندار داشتند توضیحات لازم برای این موضوع داده شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »