مجلس با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مخالفت کرد

زیتون– نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی را رد کردند.
نمایندگان با ۱۳۲ رای موافق، ۹۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع، گزارش کمیسیون عمران را با عنوان «رد تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی» پذیرفتند.
قاسم میرزایی نیکو، عضو شورای مرکزی فراکسیون امید، به ایلنا گفت که «به رغم عدم همکاری شهرداری» مستندات مربوط به این پرونده موجود است و آن‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.
به گفته میرزایی طرح تحقیق و تفحص «با لابی گسترده و غیرمعمول» شهرداری تهران به تصویب نرسید. او از مواردی جون اعزام نمایندگان به سفر زیارتی کربلا و دریافت تراکم از سوی نزدیکان نسبی یکی از اعضای کمیسیون عمران اشاره کرد.
شهریور ماه امسال، سایت معماری نیوز گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور را منتشر کرد که بر اساس آن «شهرداری بیش از یک میلیون و یکصد هزار متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارلتان به ارزش دو هزار و دویست میلیون تومان به یکصد شخص حقوقی و یکصد و پنجاه شخص حقیقی واگذار کرده است.»
در پی انتشار این گزارش سایت معماری نیوز فیلتر و مدیر مسئول آن یاشار سلطانی بازداشت شد. پس از طی چند نوبت دادستان عمومی و انقلاب تهران و کشور خبر از احضار متهمین و مطلعین این پرونده دادند.
برخی از نمایندگان مجلس نیز طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در سه محور ـ«صدور مجوز و پروانه های ساخت بی حساب و کتاب، انتصاب ناصحیح در شهرداری تهران و واگذاری بی حساب و کتاب املاک به اعضای شورای شهر» تدوین کردند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »