حسین کروبی به شش ماه زندان محکوم شد

زیتون- حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی به دلیل انتشار نامه پدر خود به حسن روحانی و با اتهام تبلیغ علیه نظام، به تحمل شش ماه زندان محکوم شد. شاکی حسین کروبی، وزارت اطلاعات دولت یازدهم است.
به گزارش سحام نیوز، این حکم را قاضی مقیسه، رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و در پی انتشار نامه مهدی کروبی به رییس‌جمهوری صادر کرد و صبح امروز به محمد جلیلیان،‌ وکیل حسین کروبی در دادسرای اوین ابلاغ شده است.
مهدی کروبی فروردین ماه سال جاری در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، خواستار برگزاری دادگاه با توجه به اصل ۱۶۸ قانون اساسی برای رسیدگی به اتهام‌های خود شده بود. او نوشته بود در جریان محاکمه می‌تواند «ادله خود» درباره «تقلب انتخابات ریاست جمهوری ٨۴، مهندسی انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ و آنچه بر فرزندان این کشور در بازداشت‌گاه‌های قانونی و غیرقانونی گذشت» را «به اطلاع عموم» برساند.
پس از انتشار این نامه، با شکایت وزارت اطلاعات، حسین کروبی به دادگاه انقلاب احضار و پس از چهار جلسه بازجویی، به تبلیغ علیه نظام متهم شده بود. اتهام تبلیغ علیه نظام در پی کیفرخواستی مطرح شده که توسط وزارت اطلاعات تنظیم و به دادگاه ارایه شده است. حسین کروبی، این اتهام را رد کرده بود.
حکم صادره بدوی است و محمد جلیلیان، به سحام نیوز گفت که حق اعتراضی را نسبت به صدور این حکم به دادگاه ارایه کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »