شکایت فراکسیون اهل سنت مجلس از کریمی قدوسی

زیتون- اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس از جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد، به دلیل «توهین به مقدسات اهل سنت» در سخن‌رانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه مشهد، شکایت کردند.
فراکسیون اهل سنت مجلس در نامه خود کریمی قدوسی را متهم کردند که در سخنان خود «بدترین تهمت‌ها و توهین‌ها به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسات اهل سنت» داشته است.
نمایندگان عضو این فراکسیون خطاب به علی لاریجانی، رییس مجلس، نوشتند که سخنان کریمی قدوسی که باعث «نارضایتی و اختلاف افکنی بین اهل تسنن و تشیع» شده، در «حیطه عمل به وظیفه نمایندگی» او نبوده و خواستار «برخورد مقتضی» با نماینده مشهد شدند.
جوادکریمی قدوسی، نماینده مشهد، در بخشی از سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه مشهد گفته بود: «همان کسانی که منشا انحراف بودند موقعی که از دنیا رفتند کنار ملجا صاحب رسالت و انقلاب الهی اسلام ناب دفن‌شان کردند که مسلمانان هرکجا نام پیامبر را می‌شنوند نام آن‌ها را از خاطر نبرند.» کریمی قدوسی در ادامه گفت که می‌بینید در کشور ما هم همین اتفاق افتاد و کسانی که «منشا اصلی انحراف بودند بعد از فوت‌شان جایی دفن می شوند که امام آنجا دفن شده است.» سه تن از خلفای راشدین در کنار مزار پیامبر اسلام دفن شده اند.
محمدقسیم عثمانی، جلیل رحیمی، محمود نگهبان سلامی و رامین نورقلی‌پور، محمد باسط دورازهی، عبدالغفور امینی فرد، جلال محمودزاده، علی محمد مرادی، رامین نورقلی پور، علی کرد و قرچه طیار نمایندگانی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »