ترامپ اوباما را به ایجاد آشوب متهم کرد

زیتون– دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز «باراک اوباما و افرادش» را عامل اعتراض‌های سراسری علیه خود و افشاگری‌ها علیه کاخ سفید معرفی کرد.
ترامپ به سوالی درباره اعتراضات در نقاط مختلف آمریکا علیه قانونگذاران جمهوری‌خواه گفت به نظر او اوباما در این اعتراض‌ها نقش دارد، چرا که «افراد وابسته به او قطعا در این اعتراض‌ها دخیل هستند».
رییس‌جمهوری آمریکا درخصوص مساله افشاگری‌ها علیه دولتش گفت: «شما هرگز نخواهید فهمید که دقیقا پشت صحنه چه اتفاقاتی می‌افتد. ممکن است حدس‌تان درست باشد، اما هرگز نخواهید دانست که چه اتفاقی می‌افتد. با این حال من فکر می‌کنم که باراک اوباما عامل اصلی است، زیرا افرادش مطمئنا در پشت پرده فعالیت می‌کنند.»
به گفته ترامپ برخی از این افشاگری‌ها احتمالا از جانب این گروه است؛ چرا که از نظر او «برخی از اطلاعات افشا شده، که افشاگری‌های واقعا جدی هستند، به لحاظ امنیت ملی بسیار بد و زیان‌بار بودند، اما همچنین درک می‌کنم که این دنیای سیاست واقعی است و اوباما پشت پرده این اتفاقات است مربوط به سیاست می‌شود و احتمالا ادامه خواهد یافت».
ترامپ همچنین تاکید کرد معترضانی که به تظاهرات رفته و برای «آزار قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در سالن‌های کنگره حضور پیدا می‌کنند»، پول دریافت می‌کنند.
رییس‌جمهور آمریکا نیز همچنین به مراسم اعطای جوایز اسکار نیز پرداخته و مسئولان این نمایش را متهم به بیرون کشیدن گزینه نژادپرستی علیه او کرد. او گفت: «ببینید، این‌گونه به نظر می‌رسد که طرف مقابل هر زمان که خیلی بد می‌بازد، گزینه نژادپرستی را بیرون می‌کشد. من سال‌هاست که مراسم‌های اسکار را تماشا می‌کنم و نمایش‌های آنها علیه رونالد ریگان و بسیاری از افراد دیگر را دیده‌ام.»
ترامپ اضافه کرد که «عملکرد بهتری به نسبت بسیاری از دیگر جمهوری‌خواهان و افراد دیگر در انتخابات گذشته درقبال گروه‌های نژادی، به خصوص سیاه‌پوستان و لاتین تبارها» داشته در غیر این صورت به عنوان رییس جمهوری انتخاب نمی‌شد. او درباره عدم حضورش در مراسم ضیافت شام خبرنگاران کاخ سفید نیز گفت کاملا می‌فهمد چه موقع «آنها می‌خواهند حمله کنند؛ زمانی که داستان‌هایی را می‌سازند و منابعی به وجود می‌آورند که اعتقادی به وجود خارجی ندارد».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »