هر سه نفر «مثلث جیم» حذف شده‌اند؟

802207408_70061_5150069857459157340زیتون- زمزمه‌ها از آنجایی شروع شد که خبر حرکت هاشمی رفسنجانی به سمت ستاد انتخاباتی وزارت کشور، منتشر شد. وقتی خبر آمد که هاشمی حتی از ماشینش پیاده نشده، سر نخواستن یا نتوانستن آن و چرایی تصمیم او برای رفتن به ستاد انتخابات بالا گرفت. مشاهدات ناظرین صندوق‌ها خبر از پیروزی اصلاح طلبان در حوزه انتخاباتی تهران می‌داد ولی آرای اولیه مجلس خبرگان غیر از این بود. سه نفری که طی زمان تبلیغات انتخاباتی به مثلث جیم مشهور شده بودند، جنتی، یزدی و مصباح یزدی در لیست منتخبین اولیه بودند، اما رای دهندگان تهرانی که تجربه ناخوش آیند انتخابات سال ۸۸ را از یاد نبرده بودند، نگران رای بودند که این بار نداده اند؛ رای سلبی.

کمی بعد آیت الله هاشمی رفسنجانی با انشار پستی در اینستاگرام خود از حسن روحانی، رییس جمهوری خواست تا امانت دار رای مردم باشد. تنها اعلام نتایج قطعی انتخابات خبرگان و حذف مصباح یزدی بود که توانست اندکی از التهاب فضا بکاهد. اما بر اساس شنیده‌ها گویا اقبال مردم به لیست «خبرگان ملت» بیش از این بوده است. خبرهایی از وزارت کشور به بیرون درز کرده است مبنی بر این که یزدی به صورت قطعی و احتمالا جنتی نیز در میان خبرگان منتخب مردم تهران نیستند و احتمالا به دلیل حضور این دو در شورای نگهبان است که نامشان در لیست نهایی وجود داشته است. لیستی که دیگر نمی تواند لقب نهایی داشته باشد. در حال حاضر مسئولان دولتی در وزارت کشور و ستاد انتخابات مشغول رایزنی در این رابطه هستند و احتمالا لیست نهایی تا فردا صبح اعلام خواهد شد. لیستی که نام یزدی به احتمال بیشتر و جنتی با احتمال کمتر، در بین منتخبین مردم نخواهد بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »