علی مطهری: اقدامات خلاف قانون اساسی باید کنار گذاشته شود

زیتون– علی مطهری، نایب رییس مجلس، در کنگره حزب مردمسالاری گفت: «ما هم قبول داریم، مردم با هم قهر نیستند»، اما به گفته او پس از حوادث سال ۸۸ «مردم از حکومت گلایه‌هایی دارند و در این مدت مواردی خلاف قانون اساسی انجام می‌شود که باید کنار گذاشته شود.»
مطهری اقدام‌هایی مانند «حصر، ممنوع‌التصویری و زندانی کردن احمد منتظری» را «خلاف قانون اساسی» و «تنگ‌نظری» دانست و تاکید کرد که چنین اعمالی «باید کنار گذاشته شود.»
محمد خاتمی، رییس ‌جمهور اسبق ایران، با مطرح کردن طرح «آشتی ملی» گفته بود که «الان بهترین موقعیتی است که می‌توان برای همبستگی همه نیروها در مسیر منافع ملی و دفع و رفع تهدیدها و توطئه‌ها فراهم آورد».
رهبر جمهوری اسلامی این طرح را «بی معنی» خوانده و اعلام کرده بود که «مردم با هم قهر نیستند.» آیت‌الله علی خامنه‌ای تاکید کرد بود که «با فتنه‌گران عاشورای ۸۸ آشتی» نخواهند کرد. صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه نیز طرح موضوع «آشتی ملی» را «نادرست» دانسته و تأکید کرده بود که کسانی که سال ۸۸ «خطا کردند» باید از «مسیر نادرست‌شان» برگردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »