زیتون– علی مطهری، نایب رییس مجلس، در نامه‌ای خطاب به دادستان تهران نوشت که «حصر خانگی یک تصمیم ملی نیست و بدون حکم قضایی٬ خلاف قانون است.»
مطهری در این نامه نوشت که «تصمیم ملی در جایی است که رای مستقیم مردم در کار باشد در حالی که چنین چیزی، درر مورد حصر در میان نبوده است». به نوشته او «تصمیم ملی نباید خلاف قانون اساسی باشد، حال آنکه حصر خانگی بدون حکم قضایی خلاف اصول سی و دوم تا سی و هفتم قانون اساسی است.»
مطهری این نامه را در پاسخ به اظهارات عباس جعفری دولت‌آبادی مبنی بر اینکه «حصر یک تصمیم ملی است» نوشت و تاکید کرد که «اظهارات اخیر وی درباره حصر را خلاف اصل آزادی بیان است.» این عضو فراکسیون امید ادامه داد: «به فرض محال که حصر یک تصمیم ملی باشد، چرا برخی افراد نباید بگویند که حصر را قبول ندارند؟ مگر اظهار نظر ممنوع است؟»
مطهری همچنین این سوال را مطرح کرد که «اگر بناست به نام مصالح ملی و کلان کشور افراد را بدون محاکمه و شنیدن دفاعیات آنها مجازات کنیم پس تکلیف عدالت چه می‌شود؟» او خطاب به دادستان تهران نوشت «به جای این توجیهات، عدالت را اجرا کنید و انصاف بورزید. اگر قرار بر توبه وو عذرخواهی است همه طرف‌های فتنه ۸۸ باید چنین کنند.»

بازگشت به صفحه اول