وزیر کشور: امشب ٨٠ درصد نتایج را اعلام می کنیم

زیتون- وزیر کشور با بیان اینکه نتایج ۷۰ تا ۸۰ درصد شعب اخذ رای را تا امشب اعلام می‌کنیم، گفت: اعلام نتایج حوزه انتخابیه تهران را نیز از امشب آغاز می‌کنیم.
421932191_44436_9000714553042168143
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در حاشیه نشست خبری خود در جمع خبرنگاران، اظهارداشت:« از اینکه شایعاتی در فضای مجازی منتشر می‌شود مبنی براینکه نهادهایی اجازه اعلام نتایج را نمی‌دهند را نباید قبول کنیم. ما نزدیک به سه هزار صندوق رای را در خصوص انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شمردیم و منتظر تعیین صورت جلسه نهایی با هیات‌های نظارت هستیم، این کار برای این است که صحت، سلامت و دقت را افزایش دهیم. »

فارس خبر داد که وزیر کشور در ادامه تصریح کرد:« امیدواریم تا امشب نتایج ۷۰ تا ۸۰ درصد شعب را اعلام کنیم، آرا شمارش شده و تنها مراحل تطبیق مانده است.» رحمانی فضلی با بیان اینکه اعلام نتایج انتخابات تهران را از امشب آغاز خواهیم کرد، گفت:« تا الان تعداد ثبت‌شده شمارش آرا آنقدر بالا نیست که با اعلام آن سرخطی مشخص شود.» وی پیرامون شمارش آرای مجلس خبرگان نیز گفت:« شمارش خیلی از حوزه‌ها در خبرگان مشخص شده و باید نهایی شود.»
رحمانی‌فضلی پیرامون تخلفات صورت گرفته در انتخابات و در پاسخ به این سوال که شنیده شده اتوبوس‌هایی از شهرهای اطراف به تهران آمدند تا به یک جریان سیاسی خاص رای دهند، گفت:« در مرحله اول انتخابات هر فردی می‌تواند در هر کجا رأی دهد اما اگر این کار سازماندهی شده باشد، وزارت کشور برخورد می‌کند.» وی در همین خصوص گفت:« دو روز مانده به انتخابات مشاهده کردیم که دو یا سه مورد اتوبوس در حوزه حسن‌آباد توسط پلیس برگردانده شد. »

وی در خصوص درخواست برخی شهرها برای ابطال صندوق انتخابات گفت:« در برخی مناطق کشور که رقابت قومی و قبیله‌ای است، رقابت بسیار جدی را مشاهده کردیم که حتی ۱۳۰ درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند. این موضوع در دو منطقه لرستان و کهکیلویه و بویراحمد و کرمانشاه وجود داشت و رقابت و نشاط سیاسی در این مناطق بسیار بالا بود. »

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش مهمی در فعالیت‌های سیاسی ایفا کرد. این بخش که با نام اصناف جمعیت موتلفه در

ادامه »

روز شنبه ۸ بهمن خبر مصوبه سران سه قوه جهت فروش اموال دولتی ( یعنی اموال ملت ) تحت عنوان «مولدسازی دارایی های دولت

ادامه »

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر

ادامه »