دستگیری مهاجران غیرقانونی در آمریکا

زیتون- اداره مهاجرت ایالات متحده صدها مهاجر غیرقانونی را طی روزهای اخیر در چهار ایالت بازداشت کرده است. این اقدام به‌ویژه در جنوب کالیفرنیا با جدیت بیشتری انجام شده است.
این نخستین اقدام در این وسعت علیه ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی است که از زمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته‌است. مقام‌های رسمی کاخ سفید اعلام کردند که هدف این اقدامات، اخراج خلافکاران شناخته‌شده است، اما به نوشته واشینگتن‌پست شماری از افرادی که سابقه جنایی ندارند نیز در میان دستگیرشدگان قرار دارند.
ترامپ وعده داده بود تا جایی که امکان دارد سه میلیون مهاجر بدون مدرک و غیرقانونی را که سابقه فعالیت‌های خلاف قانون دارند از آمریکا اخراج خواهد کرد.
دیوید مارین، از مقام های سازمان مهاجرت و گمرک آمریکا تایید کرد که اقدامات سازمان های فدرال در بازداشت مهاجران بدون مدرک در ایالت های آتلانتا، نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و اطراف ان انجام شده است.
این سازمان از اعلام تعداد کلی بازداشت شدگان خودداری کرد. به گفته برایان کوکس، سخنگوی دفتر آتلانتای این سازمان، حدود۲۰۰ نفر در این ایالت بازداشت شده‌اند. او همچنین خبر داد که ۱۶۱ بازداشت در لس آنجلس در منطقه‌ای انجام شده که خود شامل هفت بخش پرجمعیت است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »