زیتون- اداره مهاجرت ایالات متحده صدها مهاجر غیرقانونی را طی روزهای اخیر در چهار ایالت بازداشت کرده است. این اقدام به‌ویژه در جنوب کالیفرنیا با جدیت بیشتری انجام شده است.
این نخستین اقدام در این وسعت علیه ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی است که از زمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته‌است. مقام‌های رسمی کاخ سفید اعلام کردند که هدف این اقدامات، اخراج خلافکاران شناخته‌شده است، اما به نوشته واشینگتن‌پست شماری از افرادی که سابقه جنایی ندارند نیز در میان دستگیرشدگان قرار دارند.
ترامپ وعده داده بود تا جایی که امکان دارد سه میلیون مهاجر بدون مدرک و غیرقانونی را که سابقه فعالیت‌های خلاف قانون دارند از آمریکا اخراج خواهد کرد.
دیوید مارین، از مقام های سازمان مهاجرت و گمرک آمریکا تایید کرد که اقدامات سازمان های فدرال در بازداشت مهاجران بدون مدرک در ایالت های آتلانتا، نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و اطراف ان انجام شده است.
این سازمان از اعلام تعداد کلی بازداشت شدگان خودداری کرد. به گفته برایان کوکس، سخنگوی دفتر آتلانتای این سازمان، حدود۲۰۰ نفر در این ایالت بازداشت شده‌اند. او همچنین خبر داد که ۱۶۱ بازداشت در لس آنجلس در منطقه‌ای انجام شده که خود شامل هفت بخش پرجمعیت است.

 

بازگشت به صفحه اول