مخالفت برخی نهادهای آمریکا با افزودن سپاه پاسداران به فهرست گروه‌های تروریستی

زیتون– روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از یک «منبع آگاه» نوشت که وزارت دفاع و سازمان اطلاعاتی-امنیتی آمریکا با «افزودن سپاه پاسداران به فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا مخالف» هستند.
روزنامه واشنگتن پست اضافه کرد که این دو سازمان نظامی و امنیتی آمریکا شک و تردید دارند که این اقدام، «فایده‌ای» داشته باشد.
این منبع آگاه به واشنگتن‌پست گفته است که سپاه پاسداران هم اکنون در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد اما در صورت افزودن نام سپاه به فهرست سازمان‌های تروریستی، این اقدام بر «مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق تأثیر منفی خواهد داشت.»
یک منبع آگاه در کاخ سفید هم به روزنامه واشنگتن‌پست گفت که دولت آمریکا هنوز درباره افزودن نام سپاه به فهرست سازمان‌های تروریستی تصمیم‌گیری نکرده است.
شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید هم از واکنش به این خبرها خودداری کرد.
این روزنامه آمریکایی در ادامه توضیح داد که دولت باراک اوباما نیز موضوع افزودن نام سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی را بررسی کرد اما به این نتیجه رسید که این کار را انجام ندهد زیرا فایده‌ای در این کار وجود ندارد.
روز گذشته رویترز خبر داده بود چند مقام آمریکایی اعلام کردند که دولت جدید آمریکا در حال بررسی پیشنهادی برای قراردادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکاست. بر اساس این پیشنهاد سپاه پاسداران یک گروه تروریستی اعلام خواهد شد و از سوی آمریکا تحریم و تحت مجازات قرار خواهد گرفت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او غیر دانشگاهی بود، خیلی جای خرده‌گیری نداشت؛ اگر تحصیلات غیر علوم

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما

ادامه »