کمیسیون عمران پیگیر استیضاح قالیباف می‌شود

زیتون– علیم یارمحمدی، نایب اول رییس کمیسیون عمران مجلس، خبر داد که اعضای این کمیسیون از «هفته آینده» موضوع «استیضاح و برکناری شهردار تهران» را در مجلس مطرح خواهند کرد.
یارمحمدی به ایلنا گفت که مسئولان اگر مردم را محق می دانستند تا کنون باید نسبت به استعفا اقدام می کردند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: «سهم برخی از دستگاه‌ها از جمله شهرداری تهران در وقوع این سانحه بیشتر از سایر نهادها است». به گفته او شهرداری تهران «درباره ایمن‌سازی اماکن عمومی با جدیت برخورد نکرده است و اگر در گذشته به این موضوع ورود می‌کرد، شاهد آتش سوزی و فروریزش ساختمان پلاسکو نبودیم.»
یارمحمدی اضافه کرد که «شهرداری تهران براساس قانون موظف به برقراری ایمنی در این ساختمان بوده» و باید از «وظایف» خود آگاهی داشته باشد. او اضافه کرد: «شهرداری برای ساخت هر بنایی عوارضی از مالک دریافت می‌کند و نسبت به همان میزان هزینه باید خدمات به مردم ارائه دهند.»
یارمحمدی گفت: «اگر شهرداری در انجام وظایف خود با خلا قانونی مواجه است و یا ضعف قانونی دارد باید این مشکل خود را به مجلس منتقل کند»، گرچه به گفته او این‌که شهرداری «نسبت به اقداماتش پاسخگو نباشد، درست نیست». این نماینده مجلس اضافه کرد: «به عنوان نماینده مردم در مجلس انتظار شنیدن عذرخواهی از شهردار تهران را داشتیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »