حمایت دادستان کل کشور از کولبرها

زیتون- محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت کولبرهای مرزنشین «از قدیم‌الایام» همین کار را می‌کردند و «راه ارتزاق آن‌ها آوردن جنس از مرز است. این افراد مستضعف هستند» و درخواست کرد تا به آن‌ها کمک شود.
دادستان کل کشور اضافه کرد بخشی از کولبرها «اجیر» هستند و «یک عده سرمایه‌دار افرادی را اجیر می‌کنند» و از «توان و راه بلدی آن‌ها اقدام به قاچاق گسترده کالاهای قاچاق به کشور می‌کنند». منتظری از «نیروهای اطلاعاتی و انتظامی» خواست درباره این دسته از کولبران وارد عمل شده و آن‌ها را بازداشت کند. او با استناد به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر آتش زدن کالای قاچاق گفت که برای این‌کار هم اگر اشکال قانونی وجود دارد باید مرتفع شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »