آسوشیتدپرس: برخی اعضای کابینه و مشاوران ترامپ از سازمان مجاهدین خلق پول گرفته‌اند

زیتون– آسوشیتدپرس امروز در گزارشی فاش کرد «برخی از اعضای کابینه» دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری جدید امریکا، «در ازای دریافت پول در نشست‌های سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرده‌اند.»
این خبرگزاری اسنادی منتشر کرد که نشان می‌دهد یک عضو کابینه دونالد ترامپ و دست کم دو تن از مشاورانش از سازمان مجاهدین خلق برای سخنرانی پول گرفته‌اند.
لین چاو، وزیر حمل و نقل دولت ترامپ تایید کرده که دو سال پیش برای «۵ دقیقه سخنرانی از شورای ملی مقاومت» که بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق شناخته می‌شود، «۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.»
در این گزارش همچنین گفته شده رودی جولیانی، مشاور ترامپ و شهردار سابق نیویورک هم از این سازمان پول گرفته اما رقم آن اعلام نشده است.
نیوت گینگریچ، سخنگوی سابق کاخ سفید و مشاور کنونی ترامپ نیز برای سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرده هرچند که او هم از اعلام مبالغ دریافتی در ازای این سخنرانی‌ها خودداری کرده‌است.
امروز تعداد زیادی از رسانه‌ها از جمله خبرگزاری راست‌گرای فاکس نیوز به انتشار گزارش‌هایی مشابه دست زده‌اند.
سازمان مجاهدین خلق تا ۵ سال پیش در آمریکا، در زمره «گروه‌های تروریستی» به شمار می‌آمد. برخی از این سخنرانی‌ها بعد از خروج نام این سازمان از لیست سیاه انجام شده، هرچند رسانه ها در مورد زمان دقیق برخی دیگر به دلیل عدم اظهار مالیاتی سخنرانان و مخدوش بودن اسنادی دریافتی آنان سکوت کرده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »