آسوشیتدپرس: برخی اعضای کابینه و مشاوران ترامپ از سازمان مجاهدین خلق پول گرفته‌اند

زیتون– آسوشیتدپرس امروز در گزارشی فاش کرد «برخی از اعضای کابینه» دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری جدید امریکا، «در ازای دریافت پول در نشست‌های سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرده‌اند.»
این خبرگزاری اسنادی منتشر کرد که نشان می‌دهد یک عضو کابینه دونالد ترامپ و دست کم دو تن از مشاورانش از سازمان مجاهدین خلق برای سخنرانی پول گرفته‌اند.
لین چاو، وزیر حمل و نقل دولت ترامپ تایید کرده که دو سال پیش برای «۵ دقیقه سخنرانی از شورای ملی مقاومت» که بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق شناخته می‌شود، «۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.»
در این گزارش همچنین گفته شده رودی جولیانی، مشاور ترامپ و شهردار سابق نیویورک هم از این سازمان پول گرفته اما رقم آن اعلام نشده است.
نیوت گینگریچ، سخنگوی سابق کاخ سفید و مشاور کنونی ترامپ نیز برای سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرده هرچند که او هم از اعلام مبالغ دریافتی در ازای این سخنرانی‌ها خودداری کرده‌است.
امروز تعداد زیادی از رسانه‌ها از جمله خبرگزاری راست‌گرای فاکس نیوز به انتشار گزارش‌هایی مشابه دست زده‌اند.
سازمان مجاهدین خلق تا ۵ سال پیش در آمریکا، در زمره «گروه‌های تروریستی» به شمار می‌آمد. برخی از این سخنرانی‌ها بعد از خروج نام این سازمان از لیست سیاه انجام شده، هرچند رسانه ها در مورد زمان دقیق برخی دیگر به دلیل عدم اظهار مالیاتی سخنرانان و مخدوش بودن اسنادی دریافتی آنان سکوت کرده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟ می توان گفت آیا که جامعه ی معمولاً “سیاست زده” ما،

ادامه »

در ابتدا لازم به تاکید است که در این یادداشت، به مسئله انتخابات در ایران بر پایه دوگانه نارسا و ساده‌انگارانه «حق و باطل»

ادامه »

اخیرا حدود صد نفر از فعالان فکری و سیاسی ایران با تنظیم و انتشار بیانیه ای نسبتا مفصل در باره

ادامه »