خبر تابش از مرتفع شدن مشکل ردصلاحیت روحانی

زیتون- محمدرضا تابش، نایب رییس فراکسیون امید، خبر از «مرتفع شدن مشکل ردصلاحیت» روحانی با «هدایت مقامات عالی‌رتبه نظام» داد.
تابش با اشاره به مصاحبه‌های اخیر اعضای شورای نگهبان در مورد اختیار قانونی این نهاد برای «ردصلاحیت رییس جمهوری مستقر» به ایلنا گفت که این شورا «قصد و انگیزه‌ برای رد صلاحیت رییس جمهوری را داشتند»، هرچند که به گفته تابش «این مشکل با هدایت مقامات عالی‌رتبه نظام مرتفع شده است».
عضو شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اضافه کرد هدف از طرح مساله ردصلاحیت روحانی را «جنگ روانی علیه رییس‌جمهوری و انصراف او از نامزدی در انتخابات پیش‌رو» دانست.
تابش در گفت‌و‌گو با ایلنا خبر داد که «اصلاح‌طلبان گزینه‌ای جز روحانی ندارند»، گرچه به عقیده او «با توجه جنگ روانی شدیدی علیه روحانی و عدم آگاهی اصلاح طلبان از مقاومت و استقامت او باید به دنبال جانشین احتمالی باشند». به گفته او اصلاح‌طلبان به دنبال معرفی نامزدهای احتمالی در انتخابات پیشرو برای مواجهه با عدم حضور احتمالی روحانی هستند. اما تصمیم گیری در مورد این «نامزدهای احتمالی» با توجه به نظرات شخص رییس‌جمهوری خواهد بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »