احمد توکلی: وزیر صنعت ویژه‌خوار است، او را برکنار کنید

زیتون– احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و رییس هیات‌مدیره «دیده‌بان شفافیت و عدالت»، در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهوری خواستار عزل وزیر صنعت شد.
او در این نامه محمدرضا نعمت زاده را «میلیاردر و ویژه‌خوار» خوانده است.
احمد توکلی به‌عنوان مصادیق ویژه‌خواری وزیر صنعت، معدن و تجارت به درخواست او برای آنکه «گمرک ایران از جریمه قانونی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت ال‌جی به خاطر تقلبات گمرکی این شرکت، چشم بپوشد» اشاره کرده است.
توکلی دلیل نگارش این نامه سرگشاده را تلاش نعمت‌زاده برای خارج ساختن محصولات پتروشیمی از بورس کالا عنوان کرده، و افزوده است « طبق برآورد کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، ویژه‌خواری سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را به‌دنبال دارد».
این نماینده مجلس هم‌چنین اسنادی را از عضویت نعمت‌زاده در هیئت مدیره حداقل سه شرکت هم‌زمان با وزارت، به‌رغم منع قانونی تصدی دو شغل ارائه کرده است.
احمد توکلی در پایان ضمن تاکید بر تعریف بانک جهانی از فساد «استفاده از قدرت عمومی برای مقاصد خصوصی»، این سوال را مطرح می کند که اگر کار آقای نعمت زاده فساد نیست پس چیست. او هم‌چنین از اسحاق جهانگیری خواسته تا رییس‌جمهوری را به عزل وزیر میلیاردر ویژه‌خوار، که نه تنها به آبروی دولت بلکه به آبروی حکومت ضربه زده است، راضی کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »