احمد توکلی: وزیر صنعت ویژه‌خوار است، او را برکنار کنید

زیتون– احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و رییس هیات‌مدیره «دیده‌بان شفافیت و عدالت»، در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهوری خواستار عزل وزیر صنعت شد.
او در این نامه محمدرضا نعمت زاده را «میلیاردر و ویژه‌خوار» خوانده است.
احمد توکلی به‌عنوان مصادیق ویژه‌خواری وزیر صنعت، معدن و تجارت به درخواست او برای آنکه «گمرک ایران از جریمه قانونی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت ال‌جی به خاطر تقلبات گمرکی این شرکت، چشم بپوشد» اشاره کرده است.
توکلی دلیل نگارش این نامه سرگشاده را تلاش نعمت‌زاده برای خارج ساختن محصولات پتروشیمی از بورس کالا عنوان کرده، و افزوده است « طبق برآورد کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، ویژه‌خواری سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را به‌دنبال دارد».
این نماینده مجلس هم‌چنین اسنادی را از عضویت نعمت‌زاده در هیئت مدیره حداقل سه شرکت هم‌زمان با وزارت، به‌رغم منع قانونی تصدی دو شغل ارائه کرده است.
احمد توکلی در پایان ضمن تاکید بر تعریف بانک جهانی از فساد «استفاده از قدرت عمومی برای مقاصد خصوصی»، این سوال را مطرح می کند که اگر کار آقای نعمت زاده فساد نیست پس چیست. او هم‌چنین از اسحاق جهانگیری خواسته تا رییس‌جمهوری را به عزل وزیر میلیاردر ویژه‌خوار، که نه تنها به آبروی دولت بلکه به آبروی حکومت ضربه زده است، راضی کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »