حمایت انجمن نویسندگان آمریکا از اصغر فرهادی

زیتون- انجمن نویسندگان آمریکا در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای منع ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا، از عدم حضور اصغر فرهادی در مراسم اسکار ابراز ناراحتی کردند.
انجمن نویسندگان آمریکا در بیانیه خود نوشت: «ما به ویژه برای گزارش‌هایی مبنی بر این که اصغر فرهادی، کارگردان «فروشنده» که در جشنواره کن برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد و اکنون نامزد اسکار است و شاید همراه بازیگران و عوامل فیلم خود از ورود به کشور ما منع شود ناراحت هستیم».
اصغر فرهادی دیروز اعلام کرد که با توجه به دستور دونالد ترامپ و وجود «اما و اگر» درباره امکان حضور در آمریکا، از حضور در مراسم اسکار صرف‌نظر کرده است.
انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) در بیانیه خود که در لس آنجلس تایمز منتشر شد، فرمان دونالدترامپ را «مغایر با قانون اساسی و عمیقا اشتباه» توصیف کرد و نوشت: «شما می‌توانید صرف نظر از اینکه در کجا به دنیا آمدید یا چه دینی دارید سفر کنید و بازگرداندن مسافران از فرودگاه‌های آمریکا نادرست است».
براساس این بیانیه «حقوق بشر به معنی آزادی بیان و مذهب است و ضرورت همه آمریکایی‌ها و همه آنهایی که به اینجا می‌آیند این است که زندگی‌های بهتر ساخته شود.»
انجمن نویسندگان آمریکا در بیانیه خود نوشت: «صنعت سرگرمی از اولین روزها با قدرت تخیل مهاجران ساخته شده و انجمن ما جمعی از قصه‌گویانی است که همیشه به ملت‌های دیگر و باورهای متفاوت که دوست داشته‌اند خلاقیت خود را با آمریکا تقسیم کنند، خوشامد گفته‌ است. ما سپاسگزار آنها هستیم و در کنارشان می‌ایستیم و برای آن‌ها می‌جنگیم.»
با این ممنوعیت داوطلبان دفاع از حقوق مدنی سوریه که برای مستند کوتاه «کلاه‌سفیدها» نامزد اسکار شده بودند نیز امکان حضور در مراسم را نخواهند داشت.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب